Prace.cz  > Poradna > Aktuality z trhu práce

Aktuální články

Co se děje s vaším životopisem po odeslání   20.06.2017

Od chvíle, kdy do firmy odešlete životopis až poté, co vás pozvou na pohovor, uplynou v průměru dva týdny. Co se s vaším životopisem po tuto dobu děje? A proč není dobré rozesílat životopisy bezmyšlenkovitě na všechny strany?

celý článek >>

Tak, a dost! 5 posledních kapek, kvůli kterým lidé mění práci   7.06.2017

Český pracant toho hodně vydrží. Někdy až překvapivě dost. Spoustu věcí tiše přejde, nechce se totiž dohadovat. Jenže pak, jednoho krásného dne, se to stane. Milému pracantovi bouchnou kamna. Uvědomí si, že toho má tak akorát dost, a podá výpověď. Změna a nejistota s tím spojená ho najednou neděsí. ...

celý článek >>

Proč personalisté pokládají určité otázky a kam jimi skutečně míří?   10.05.2017

Co tím personalisté ve skutečnosti myslí, když chtějí, abyste jim řekli něco o sobě? Nebo o svých silných a slabých stránkách? Nahlédněte pod pokličku častých otázek a připravte se na pohovor nejlépe, jak to jen jde.

celý článek >>

Jak psychicky ustát, když dlouho hledáte práci   26.04.2017

Hledáte dlouhé týdny, možná i měsíce. Každý den poctivě pročítáte inzeráty, posíláte životopisy, občas vás pozvou na pohovor. Jenže ve výsledku novou práci pořád nemáte. Udržet si v téhle situaci optimismus a silné nervy stojí dost úsilí. Co vám v tomto období může pomoci?

celý článek >>

Tipy, jak šikovně ušetřit (třeba i z menšího platu)   19.04.2017

Také byste rádi ušetřili nějakou tu korunu, například na hezkou letní dovolenou nebo dětem na tábor? Jenže ať počítáte, jak počítáte, nevychází vám to. Nebo vám přijde, že nemáte z čeho. Třeba vám pomůže těchto pár šikovných tipů. Můžete díky nim ušetřit i tisíce ročně. A to se, jak říká klasik, ...

celý článek >>

Kolegové, se kterými se těžko vychází (a co na ně tedy platí)   18.04.2017

Také máte mezi kolegy Bručouna nebo Pečlivce? Pracovat s některými lidmi stojí spoustu nervů. A nejhorší je, když si to člověk tahá domů, tedy přemýšlí nad otravnými kolegy i po pracovní době. Přitom poradit si s některými typy není až tak složité. Přečtěte si, co na otravy platí.

celý článek >>

Jak si můžete přivydělat prací v domácnosti   13.04.2017

Každý z nás někdy řeší, že by se hodilo pár korun navíc. Co třeba hlídat děti, doučovat nebo uklízet v domácnostech? Na to přece nepotřebujete žádné investice, ani se nic zdlouhavě učit. Pomocí v domácnosti můžete vydělávat prakticky okamžitě.

celý článek >>

7 tipů, jak zazáříte ve zkušebce   12.04.2017

Máte za sebou úspěšný pracovní pohovor. Podepsanou smlouvu v kapse. Přesto vám nervy pracují na plné obrátky. Čeká vás totiž tříměsíční zkušební doba, což znamená, že práci máte jistou až poté, co se osvědčíte. Věřte, že tato nervozita je naprosto normální. A jak to udělat, abyste zkušebku bez ...

celý článek >>

Mezery v životopise: tipy, jak je vysvětlíte   5.04.2017

Ne vždy se povede, že na sebe pracovní zkušenosti těsně navazují. V životopise pak vznikne mezera, která pozornosti personalistů nejspíš neunikne. Jak na pohovoru ustát jejich šťourání a srozumitelně vysvětlit, proč máte mezi dvěma zaměstnáními pauzu?

celý článek >>

6 příběhů lidí, kteří mají rádi svou práci   29.03.2017

Proč nadávat na šéfa, práci a nízké platy, když to akorát kazí náladu? Navíc jsou to často věci, se kterými stejně nic neuděláme... Mnohem příjemnější je slyšet nebo číst něco pozitivního. Třeba o lidech, kteří mají rádi to, co dělají a věnují se profesi, která byla jejich snem. Prace.cz před časem ...

celý článek >>
 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz