Prace.cz  > Poradna > Aktuality z trhu práce

Aktuální články

Když se šéf nechová férově   22.03.2017

Šéf a maminka mají vždycky pravdu, říká se v nadsázce. Z praxe víme, že často tomu tak není. Co se dá dělat s tím, když se nadřízený nechová fér a nutí vás třeba i k věcem na hranici zákona? Nenechte si to líbit.

celý článek >>

Proč je dobré odpovídat, i když nesplňujete všechny požadavky   22.03.2017

V inzerátu vidíte hromadu požadavků a říkáte si: to nemá ani cenu, stejně by mě nevzali. Pokusíme se vám ukázat, proč má smysl odpovídat, i když nesplňujete naprosto všechno. Firmy totiž někdy hledají pomalu supermany - jenže ti neexistují.

celý článek >>

Plat 25.000 kč měsíčně: uvádí ho každý třetí inzerát   15.03.2017

Tak tohle je hodně slušné! Třetina nabídek na Prace.cz uvádí měsíční plat 25.000 Kč měsíčně. Zaměstnavatelům chybí lidé, a tak se je snaží nalákat na lepší peníze. Na zmíněný plat dosáhnete v administrativě, dopravě, výrobě a dalších oborech. Záleží samozřejmě na konkrétní pozici, ale z ...

celý článek >>

Když jsem vezla těžký náklad, chlapi se báli, říká jeřábnice   8.03.2017

Ludmila Honková (56) pracovala dlouhé roky jako strojařka a frézařka. „Vždycky mě to strašně bavilo. Je to pro mě práce, která mi doslova voní, i ten šmír,“ říká. Když jí bylo 50 let, přeučila se na jeřáb. Převzala práci po kolegyni, která šla do důchodu. „Nějak mě ten jeřáb zlákal,“ říká paní ...

celý článek >>

Šikovné triky, které vám usnadní hledání na Prace.cz   8.03.2017

Víme, že hledat práci není žádná sranda. Pročítání nabídek, posílání životopisů, obcházení pohovorů... Tak proč si to trochu neusnadnit? Podívejte se, co vám Prace.cz nabízí a vy o tom možná zatím nevíte.

celý článek >>

Drnomistr, vorař, kartáčník. Profese, které už zanikly   1.03.2017

Víte, co mají společného doručovatel telegramů, bednář, kartáčník nebo vorař? Jsou to všechno povolání, se kterými se dnes již nesetkáte. Některé ze seznamu profesí zmizely už před desítkami let, jiné teprve nedávno. Pojďte s námi na malý historický exkurz.

celý článek >>

Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat   1.03.2017

Kalendář už jsme přetočili na březen a jaro se blíží mílovými kroky. Teplejší počasí a delší dny znamenají i více příležitostí si vydělat. Jaké práce a brigády si můžete na jaře najít?

celý článek >>

Co se děje s vaším životopisem po odeslání   22.02.2017

Od chvíle, kdy do firmy odešlete životopis až poté, co vás pozvou na pohovor, uplynou v průměru dva týdny. Co se s vaším životopisem po tuto dobu děje? A proč není dobré rozesílat životopisy bezmyšlenkovitě na všechny strany?

celý článek >>

Co si můžete dát do daní?   22.02.2017

Za pár dní tu máme březen, tedy měsíc, kdy se podává daňové přiznání. Pokud pracujete na hlavní pracovní poměr, nejspíše jen podepíšete „růžový papír“ a zaměstnavatel přiznání vyplní za vás. Daňový základ si však můžete šikovně snížit a zaplatit státu méně. Podívejte se na nejčastější možnosti.

celý článek >>

Proč vám firmy neodpovídají a co s tím   15.02.2017

Nezaměstnanost v lednu činila 5,3 %, což je nejlepší výsledek za tento měsíc od roku 2008. O schopné lidi je prý v Česku nouze. A vy přitom pečlivě odpovídáte na inzeráty, ptáte se v okolí po práci a pořád nic. Kdyby vám zaměstnavatelé alespoň poslali slušné zamítnutí, ale kolikrát ani nevíte, ...

celý článek >>
 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz