Prace.cz  > Poradna > Aktuality z trhu práce

Aktuality z trhu Práce

Co dělat, když vám odmítají dát plat, jaký chcete   18.01.2017

Jakmile na pohovoru dojde na vyjednávání o platu, uchazeči obvykle pocítí knedlík v krku. Částka, na které se dohodnou, totiž ovlivní jejich život na dlouhou dobu. A samozřejmě, že nikomu není jedno, jestli bude brát o dva tisíce víc nebo míň než v minulé práci... Jenže co dělat, když jste na ...

celý článek >>

Profese, kterým se v roce 2017 bude opravdu dařit   11.01.2017

Máme před sebou další rok, který přeje hledání i změnám práce. A tohle jsou obory a profese, které na tom budou skutečně dobře. Personalisté se vyslověně třepou na životopisy dělníků, řidičů nebo prodavačů.

celý článek >>

Novinky roku 2017: minimální mzda je 11 000 Kč   2.01.2017

Rok 2017 přináší několik důležitých novinek, které se týkají třeba minimální mzdy, daňových slev nebo platů zdravotníků. Část začala platit úderem 1. ledna, na jiné si počkáme do dubna. Tak jako tak, pojďte si udělat jasno v tom, co se od letoška mění.

celý článek >>

Jak vypadá životopis, který vás dostane na pohovor   1.01.2017

Na čem záleží, když píšete životopis? Na tom, jak působí jako celek. Protože fotku nebo grafickou úpravu můžete ladit do nekonečna, ale pokud se personalista z životopisu hned nedozví, co potřebuje, možná vás zbytečně zamítne. Poradíme, jak se tomu vyhnout a získat práci, jakou chcete.

celý článek >>

Firmy v roce 2016 vystavily rekordně nabídek   14.12.2016

Rok 2016 se pomalu chýlí k závěru, proto nás napadlo se za ním trochu ohlédnout. Byl to totiž rekordní rok: zaměstnavatelé vystavili spoustu nabídek a nezaměstnanost je už půl roku nejnižší v celé EU. Ještě pořád můžete odpovídat na inzeráty a získat lepší práci ještě letos!

celý článek >>

Veselejší pohled do peněženky: řekněte si šéfovi o lepší plat   6.12.2016

Máte pocit, že vyjednat si lepší peníze je nemožné? Vývoj na pracovním trhu vám hraje do karet. Lidí je nedostatek a firmy musí zvedat platy, aby si udržely kvalitní zaměstnance. Seberte odvahu a požádejte šéfa ještě letos, ať vám přidá!

celý článek >>

Co si personalisté říkají po pohovoru s vámi   30.11.2016

Člověk má těsně po pohovoru pocit, že to totálně zvoral. To, co si o něm personalisté povídali poté, co se za ním zavřeli dveře, se však nikdy nedozví... Nebo ano? Tento článek vám nabízí nahlédnutí do mysli personalistů: zjistěte, co si o uchazečích vykládají.

celý článek >>

Práce o svátcích: ohlídejte si, na co máte nárok   15.11.2016

Advent je za dveřmi, což pro mnoho lidí znamená sloužit přesčasy nebo dělat o svátcích. Za jakých podmínek vás zaměstnavatel může hnát do práce o Vánocích a na Nový rok? Přečtěte si, na co máte nárok, ať vás rozpis svátečních směn nezaskočí.

celý článek >>

Životopisy posílá málo lidí. Využijte toho a získejte lepší práci   10.11.2016

Pokud vám šéf tvrdí, ať si klidně jdete, že na ulici čeká dvacet nadšených uchazečů, s největší pravděpodobností si vymýšlí. Firmám dnes chodí 4 x méně životopisů než v roce 2013. Co to znamená pro vás? Že se na pohovorech „utkáte“ s mnohem menší konkurencí.

celý článek >>

Jak je to s pokutami v práci a další právní dotazy   2.11.2016

Často se na nás obracíte s právními dotazy, kdy řešíte, jak dát správně výpověď nebo jestli máte nárok na odstupné. Vybíráme časté dotazy, které nedávno zodpověděla právnička Prace.cz. Udělejte si jasno.

celý článek >>
 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz