Prace.cz  > Poradna > Aktuality z trhu práce

Aktuality z trhu Práce

Proč vám firmy neodpovídají a co s tím   15.02.2017

Nezaměstnanost v lednu činila 5,3 %, což je nejlepší výsledek za tento měsíc od roku 2008. O schopné lidi je prý v Česku nouze. A vy přitom pečlivě odpovídáte na inzeráty, ptáte se v okolí po práci a pořád nic. Kdyby vám zaměstnavatelé alespoň poslali slušné zamítnutí, ale kolikrát ani nevíte, ...

celý článek >>

5 věcí, na které máte nárok   8.02.2017

Zákoník práce zaměstnance chrání a přiznává jim řadu práv. Ne o všem ale lidé vědí. Víte například, že z odstupného se neplatí zdravotní ani sociální pojištění? Aktualizovali jsme 5 nejčtenějších právních článků, abyste hned věděli, na co máte nárok.

celý článek >>

4 typy šéfů: poznáte mezi nimi toho svého?   1.02.2017

Jeden příšerně lpí na detailech, druhý vás bude vyslýchat, proč jste si vzali pět minut přestávku, třetí se bude chovat spíše jako váš kamarád. Za život se v práci potkáme s různými druhy šéfů. Poznali jste se s některým z následujících čtyř?

celý článek >>

5 právních otázek, na které se nás velmi často ptáte   25.01.2017

Musím šéfovi oznámit, že nestojím o další prodloužení smlouvy? A jaký lékař mi vydá posudek, že svou práci nemůžu ze zdravotních důvodů dál vykonávat? Právní poradna Prace.cz každý týden odpovídá na desítky vašich dotazů. Následujících 5 otázek se velmi často opakuje. Pojďte si v těchto důležitých ...

celý článek >>

Co dělat, když vám odmítají dát plat, jaký chcete   18.01.2017

Jakmile na pohovoru dojde na vyjednávání o platu, uchazeči obvykle pocítí knedlík v krku. Částka, na které se dohodnou, totiž ovlivní jejich život na dlouhou dobu. A samozřejmě, že nikomu není jedno, jestli bude brát o dva tisíce víc nebo míň než v minulé práci... Jenže co dělat, když jste na ...

celý článek >>

Profese, kterým se v roce 2017 bude opravdu dařit   11.01.2017

Máme před sebou další rok, který přeje hledání i změnám práce. A tohle jsou obory a profese, které na tom budou skutečně dobře. Personalisté se vyslověně třepou na životopisy dělníků, řidičů nebo prodavačů.

celý článek >>

Novinky roku 2017: minimální mzda je 11 000 Kč   2.01.2017

Rok 2017 přináší několik důležitých novinek, které se týkají třeba minimální mzdy, daňových slev nebo platů zdravotníků. Část začala platit úderem 1. ledna, na jiné si počkáme do dubna. Tak jako tak, pojďte si udělat jasno v tom, co se od letoška mění.

celý článek >>

Jak vypadá životopis, který vás dostane na pohovor   1.01.2017

Na čem záleží, když píšete životopis? Na tom, jak působí jako celek. Protože fotku nebo grafickou úpravu můžete ladit do nekonečna, ale pokud se personalista z životopisu hned nedozví, co potřebuje, možná vás zbytečně zamítne. Poradíme, jak se tomu vyhnout a získat práci, jakou chcete.

celý článek >>

Firmy v roce 2016 vystavily rekordně nabídek   14.12.2016

Rok 2016 se pomalu chýlí k závěru, proto nás napadlo se za ním trochu ohlédnout. Byl to totiž rekordní rok: zaměstnavatelé vystavili spoustu nabídek a nezaměstnanost je už půl roku nejnižší v celé EU. Ještě pořád můžete odpovídat na inzeráty a získat lepší práci ještě letos!

celý článek >>

Veselejší pohled do peněženky: řekněte si šéfovi o lepší plat   6.12.2016

Máte pocit, že vyjednat si lepší peníze je nemožné? Vývoj na pracovním trhu vám hraje do karet. Lidí je nedostatek a firmy musí zvedat platy, aby si udržely kvalitní zaměstnance. Seberte odvahu a požádejte šéfa ještě letos, ať vám přidá!

celý článek >>
 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz