Skočit na navigaci

Praktické rady: Jak hledat práci - rady a tipy

Pokud jste přišli o místo, do 3 dnů se zaevidujte na úřadu práce a začněte sami prohledávat nabídky na Prace.cz.

Procházejte inzeráty na Prace.cz.

  • Zvolte lokalitu, kde chcete pracovat.

  • Vyberte obor nebo profesi podle toho, jakou práci hledáte.

  • Zvolte si plný nebo zkrácený úvazek.

  • Využijte rozšířené hledání – podle typu vzdělání a minimálního platu.

Založte si Agenta

  • Během pár minut získáte pomocníka, který bude pracovní nabídky prohledávat za vás.

  • Nic neplatíte, služba je zdarma.

  • Nastavení agenta trvá jen chvíli. Jednoduše si zvolíte vlastní požadavky, jako je druh úvazku, region, výše platu a podobně. Agent vám každý den pošle nové vyhovující nabídky práce do e-mailu.

3 kroky pro vytvoření agenta:

Vytvořte si online životopis

Mějte svůj elektronický životopis připravený na Prace.cz a dejte o sobě vědět personalistům.

  • Vytvořit nový online životopis
  • Online životopis je na Prace.cz zdarma

  • Životopis nebude volně dostupný na internetu. Zpřístupníte jej pouze u nás registrovaným firmám (přes 20 tisíc zaměstnavatelů), které vás pak mohou kontaktovat s konkrétní nabídkou práce.

Vytvoření profesionálního životopisu:

Pozor na falešné nabídky práce

Občas se vyskytují případy, kdy náplň práce v inzerátu neodpovídá skutečnosti nebo kdy někteří zaměstnavatelé neoprávněně požadují různé poplatky.

Jak poznat podvodnou nabídku

Zbystřete a dejte si pozor, pokud:

  • Není jasná náplň práce,

  • Není zřejmý způsob odměňování,

  • Chtějí po vás „vstupní poplatek" nebo koupi zboží,

  • Tlačí vás do podpisu smlouvy hned na první schůzce,

  • Požadují po vás více informací než je uvedeno v pracovní smlouvě,

  • Firma nemá kanceláře, pohovor probíhá například v kavárně,

  • Chtějí po vás nestandardní informace - například kontakty na rodinné přílušníky nebo přátele.

Jak postupovat, pokud se s falešným inzerátem setkáte?

  • Objevíte-li falešnou nabídku, kontaktujte inspektorát práce, místní úřad práce a firmu nebo organizaci, která pracovní nabídku zveřejnila.

  • Studujte informace na pracovních portálech a v internetových poradnách - čím více budete vědět, tím snáze falešný inzerát rozpoznáte.

Zdroj: Práce.cz

Kam dál?

Nejnovější nabídky práce

Jak napsat životopis a průvodní dopis?

Jak se připravit na pohovor?