Kollmorgen, s.r.o.

O nás

Společnost Kollmorgen s.r.o. byla založena v roce 1991 původně jako česká společnost pod názvem SMB s.r.o. a pokrývala výrobu synchronních servomotorů pro trh výrobních strojů.

V roce 2001 se společnost stala pobočkou organizace Danaher Corporation. Tato akvizice pro společnost otevřela nové příležitosti a trhy a objem výroby ještě rychleji trvale rostl, takže v roce 2003 dosáhl vrcholu objemem 42000 dodaných motorů. Mezinárodní organizace Danaher se rozhodla sloučit organizaci Kollmorgen do své průmyslové skupiny Danaher Motion, která vyrábí produkty v oblasti ovládání pohonů (motory, pohony, kuličkové šrouby a ovládací členy, atd.).

Dnes společnost Kollmorgen dodává své produkty hlavně evropským, především německým zákazníkům.

V současné době pracuje ve společnosti Kollmorgen s.r.o. v Brně - Modřicích přibližně 270 zaměstnanců.

Výrobní závod v Modřicích se specializuje na výrobu elektromotorů s permanentními magnety určených do servoaplikací, hybridních motorů pro nákladní vozidla, indukčních EVS motorů pro manipulační techniku a v poslední době i krokových motorů.

AKM motory jsou pokročilejší servo motory. Jedná se servomotory s permanentními magnety s kompaktním designem, vysokou variabilitou, velkou účinností a velmi snadným řešením zákaznických požadavků. Jejich využití je mnohostranné, používají se v průmyslu do robotických aplikací, lékařských aplikací, jsou součástí obráběcích strojů, CNC strojů, používají se v potravinářském průmyslu a dalších odvětvích.

EVS motory (Electric Vehicle System) mají využití v oblasti pohonů, čerpadel, průmyslových vozíků, VZV vozíků, golfových vozíků a dalších.

Ve výrobním portfoliu společnosti Kollmorgen jsou také synchronní motory s vnořenými permanentními magnety pro použití v automobilovém průmyslu do hybridních autobusů a nákladních vozidel. Hybridní systémy umožňují optimalizaci jízdního režimu a lze s nimi v městském provozu dosáhnout úspory paliva až 30%, což má rovněž příznivý vliv na množství vyprodukovaných emisí. Hybridní vozidla umožňují čistý provoz v uzavřených areálech a halách. Výhodou vozidel s elektromotorem je možnost rekuperace energie při brzdění nebo jízdě z kopce. Elektromotor a spalovací motor mohou pracovat v samostatném nebo v kombinovaném režimu, což v případě potřeby zvyšuje dynamiku a plynulost jízdy.

Stepper motor (krokový motor) je speciální druh synchronního motoru, jehož pohyb je rozdělen do přesně daných mechanických kroků. Krokové motory jsou používány v nízkorychlostních polohovacích aplikacích, které vyžadují dosažení přesné pozice s velkým přídržným momentem. Komerčně se krokové motory používají ve skenerech, počítačových tiskárnách, plotterech, satelitních systémech, inteligentním osvětlení atp.


Kollmorgen, s.r.o.

Kollmorgen, s.r.o.