Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Co všechno zvažte předtím, než kývnete na nabídku práce   5.03.2019

Rozhoupali jste se ke změně práce a teď řešíte dilema, jestli tu lákavou nabídku opravdu přijmout. Dejte si čas na rozmyšlenou a zvažte všechna pro a proti. Koukat se jen na peníze by se nemuselo vyplatit. Co dalšího je dobré posoudit, než kývnete?

celý článek >>

Věřte si. Novou práci můžete získat, i když nesplňujete všechny požadavky   27.02.2019

Pročetli jste spoustu inzerátů na skvělou práci, ale vždy to skončí na tom, že nesplňujete všechny požadavky. Máte kratší praxi, jiné vzdělání, nevlastníte řidičák, nemluvíte jako rodilý mluvčí anglicky… Vzdáváte to dopředu? Děláte velkou chybu.

celý článek >>

Vyjednejte si na pohovoru dost peněz, abyste nežili od výplaty k výplatě   20.02.2019

Vyjednávání o penězích dělá problémy i lidem, kteří mají zdravé sebevědomí. A co teprve těm, kteří sebedůvěrou neoplývají. Jak se na pohovoru bavit o platových podmínkách? Máme pro vás pár tipů.

celý článek >>

Takhle to prý vypadá, když pracujete. Zasmějte se trapným fotkám profesí   12.02.2019

Taky jste se v časopisech, reklamách nebo dokonce v pracovních inzerátech setkali s fotkami z práce, které vás rozesmály svou naivitou? Vybrali jsme některé zvlášť vypečené fotografické přešlapy, které se dají najít na internetu. Vidíte mezi nimi i svou práci?

celý článek >>

První den v nové práci: jak to hladce zvládnout?   6.02.2019

Možná vás už brzy čeká čeká první den v nové práci. Co si si vzít na sebe? Jak nejlépe zapadnout? Jak přežít zkušebku? Poradíme vám, jak úspěšně proplout všemi nástrahami.

celý článek >>

Nejdůležitější otázky a odpovědi o výpovědích   23.01.2019

Výpověď člověk nedává každý den. Proto jsme sepsali praktický přehled, abychom vám ušetřili čas a nervy. Přečtěte si, jak správně podat výpověď, co si ohlídat a na co máte právo.

celý článek >>

Šéfe, chci změnu. Řekněte si v práci o lepší pozici   15.01.2019

Potkat to může každého. Práce vám přestane vyhovovat, potřebujete změnu. První, co vás napadne, že podáte výpověď. Existuje však i méně radikální řešení. Poohlédněte se po jiném místě v rámci firmy. Přesun pro vás bude jednodušší, protože zůstanete ve známém prostředí. Přečtěte si naše tipy, jak ...

celý článek >>

Jak upravit životopis na míru pozici, o kterou se ucházíte?   9.01.2019

„Vždy svůj životopis upravte na míru pozici, kam se hlásíte.“ Tak zní jedna z nejčastějších rad pro psaní životopisu. Možná tápete, co přesně to znamená. Tedy jaké pasáže je dobré upravit a hlavně jak. Čtěte dál, prozradíme vám to.

celý článek >>

Být milejší na kolegy, chodit domů dřív. Dejte si také pracovní předsevzetí   8.01.2019

Přestat kouřit, zhubnout – to jsou klasická novoroční předsevzetí, která obvykle do pár týdnů vezmou za své. A co si dát pracovní předsevzetí? Může vám vydržet klidně celý rok a nemusíte trápit hlady nebo absťákem. Inspirujete se našimi tipy.

celý článek >>

Novinky roku 2019: vyšší minimální mzda i výhodnější DPČ   2.01.2019

Nový rok je tu a s ním i pár novinek, které se týkají mezd, důchodů nebo dohody o pracovní činnosti (DPČ). Co přesně se mění?

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz