Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Profíkem do poslední chvíle. Tipy, jak „přežít“ výpovědní dobu   16.04.2019

Tak a je to tady. Dali jste výpověď a běží vám dvouměsíční výpovědní doba. Myšlenkami jste možná už někde úplně jinde, přesto raději fungujte tak jako dosud. Flákat své povinnosti by se mohlo vymstít. Nikdy totiž nevíte, jestli se s kolegy nepotkáte na jiném místě. Jak přežít poslední dny ve staré ...

celý článek >>

Šéf zjistil, že si hledáte novou práci. Co na to říct?   10.04.2019

Ajaj, tohle je nepříjemné. Šéf se dozvěděl, že mu chcete zmizet za lepší prací. Poradíme vám, jak z téhle situace elegantně vybruslit.

celý článek >>

Zastaralé rady o hledání práce, které je fakt lepší zapomenout   3.04.2019

Tak, jak se kolem nás vše mění a vyvíjí, mění se i rady ohledně hledání práce. Co platilo kdysi, dnes už neplatí. Jestliže zrovna hledáte po x letech novou práci, může se vám hodit vědět, jaké rady už jsou pasé.

celý článek >>

Mlčeti zlato. 7 vět, které na pohovoru raději neříkejte   27.03.2019

Někdy to člověk ani nemyslí špatně – a vypadne z něj nějaká blbost. To se samozřejmě netýká jen pracovního pohovoru, ale i jiných situací v životě. V dnešním článku se zaměříme na ten pohovor. Dejte si pozor na těchto 7 vět, které vám mohou zbytečně pokazit reputaci.

celý článek >>

Mezery v životopise: tipy, jak je na pohovoru vysvětlíte   13.03.2019

Ne vždy se povede, že na sebe pracovní zkušenosti těsně navazují. V životopisu pak vznikne mezera, která personalistům neunikne. Jak na pohovoru ustát jejich šťourání a srozumitelně vysvětlit, proč máte mezi dvěma zaměstnáními pauzu?

celý článek >>

Kolegové mě využívají. Šéf má oblíbence. Jak řešit časté spory v práci?   11.03.2019

Vycházíte ostatním vstříc a oni se na vás „na oplátku“ vykašlou. Šéf má oblíbence, mezi které nepatříte. Podobné spory na pracovišti jsou celkem běžné. Jak je řešit? Cílem není strčit hlavu do písku, protože neřešený konflikt se často stupňuje a narůstá do obřích rozměrů. Jak si tedy s pracovními ...

celý článek >>

Co všechno zvažte předtím, než kývnete na nabídku práce   5.03.2019

Rozhoupali jste se ke změně práce a teď řešíte dilema, jestli tu lákavou nabídku opravdu přijmout. Dejte si čas na rozmyšlenou a zvažte všechna pro a proti. Koukat se jen na peníze by se nemuselo vyplatit. Co dalšího je dobré posoudit, než kývnete?

celý článek >>

Věřte si. Novou práci můžete získat, i když nesplňujete všechny požadavky   27.02.2019

Pročetli jste spoustu inzerátů na skvělou práci, ale vždy to skončí na tom, že nesplňujete všechny požadavky. Máte kratší praxi, jiné vzdělání, nevlastníte řidičák, nemluvíte jako rodilý mluvčí anglicky… Vzdáváte to dopředu? Děláte velkou chybu.

celý článek >>

Vyjednejte si na pohovoru dost peněz, abyste nežili od výplaty k výplatě   20.02.2019

Vyjednávání o penězích dělá problémy i lidem, kteří mají zdravé sebevědomí. A co teprve těm, kteří sebedůvěrou neoplývají. Jak se na pohovoru bavit o platových podmínkách? Máme pro vás pár tipů.

celý článek >>

Takhle to prý vypadá, když pracujete. Zasmějte se trapným fotkám profesí   12.02.2019

Taky jste se v časopisech, reklamách nebo dokonce v pracovních inzerátech setkali s fotkami z práce, které vás rozesmály svou naivitou? Vybrali jsme některé zvlášť vypečené fotografické přešlapy, které se dají najít na internetu. Vidíte mezi nimi i svou práci?

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz