Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Práce o svátcích: ohlídejte si, na co máte nárok   11.12.2018

Za jakých podmínek vás zaměstnavatel může hnát do práce ve svátek? Přečtěte si, na co máte nárok, ať vás rozpis směn nezaskočí.

celý článek >>

Máte „den blbec“ v práci? Tipy, jak ho přežít ve zdraví   4.12.2018

„Triko naopak, náušnice každá jiná. To bude pondělíčko!“ Pokračuje to v zaměstnání, všechno je špatně. Na složku s důležitými dokumenty převrhnete džus, kolegu polijete horkou kávou a marně hledáte součástku, kterou máte přímo v ruce. Jak přežít „den blbec“ v práci?

celý článek >>

Tak pohovor nevyšel… Jak se z toho oklepat?    27.11.2018

Nová práce se zdála být na dosah, ale nakonec vás nevzali. Možná vámi cloumá vztek, zlobíte se, možná propadáte beznaději. V hlavě si přehráváte, co jste měli udělat jinak, co jste měli říct a co jste neřekli. Takové věci se bohužel stávají. Poradíme vám, jak se z neúspěšného pohovoru poučit, aby ...

celý článek >>

Jak získat lépe placenou práci? Zkuste naše tipy   20.11.2018

Vyšší mzda je pádný důvod pro změnu práce. Přečtěte si naše tipy, jak získat lépe placené zaměstnání.

celý článek >>

Rozhodnuto: minimální mzda bude 13 350 Kč   20.11.2018

Od ledna příštího roku se opět zvedne minimální mzda. Oznámila to ministryně práce Jana Maláčová z ČSSD. Minimální výplata se zvýší o 1150 Kč na 13 350 Kč. Kromě „paušální“ minimální mzdy se zvedne i nejmenší možná mzda za hodinu práce, a to z letošních 73,20 Kč na 79,80 Kč.

celý článek >>

Dělám práci za víc lidí a padám na ústa. Co s tím?   31.10.2018

Ani nevíte jak – a už v tom lítáte. V práci se nezastavíte, nevíte, kam dřív skočit. Kolega dal výpověď a vy musíte makat i za něj. Pár dní zápřahu se dá přežít. Pokud to trvá dlouho, nastává problém.

celý článek >>

Chřipka, rýma, nemocenská. Na co máte od zaměstnavatele nárok?   18.10.2018

Blíží se podzimní plískanice, ze kterých si možná odneseme nepříjemné nachlazení nebo rovnou chřipku. Aby se imunita dala rychle do kupy a dobře nám sloužila zase až do jara, je určitě lepší si těch pár dní poležet a vypotit se. Víte, kdy máte nárok na nemocenskou? A co dělat, pokud vás nemoc skolí ...

celý článek >>

7 z 10 nováčků nikdo nezaškolil, zjistil průzkum Prace.cz   10.10.2018

Nástup do nového zaměstnání provází určitá nervozita. Zapadnu do týmu? Nepokazím něco? Nervy pracují o to více, pokud firma podcení úvodní zaškolení a nechá vás v tom plavat. Prostě podle hesla: zauč se sám. Tuto zkušenost má podle nového průzkumu Prace.cz 69 % lidí.

celý článek >>

Pomoc, potřebuju rychle napsat životopis! Jak na to krok za krokem   3.10.2018

Když vás zaujme nějaká nabídka, chcete na ni odpovědět co nejdřív – to dá rozum. Jenže co když od doby, kdy jste naposledy měnili práci, uplynulo už hodně vody a teď zrovna nemáte „v šuplíku“ aktuální životopis? Poradíme, jak ho rychle a zajímavě sepsat, aby vám nabídka neutekla.

celý článek >>

5 věcí, o kterých personalisté přemýšlejí, než vás přijmou   26.09.2018

Jestli volnou pozici získáte, však nezáleží jen na znalostech a dovednostech, ale i dalších věcech, které personalisté zvažují. Jaké to jsou?

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz