Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Nejdůležitější otázky a odpovědi o výpovědích   23.01.2019

Výpověď člověk nedává každý den. Proto jsme sepsali praktický přehled, abychom vám ušetřili čas a nervy. Přečtěte si, jak správně podat výpověď, co si ohlídat a na co máte právo.

celý článek >>

Šéfe, chci změnu. Řekněte si v práci o lepší pozici   15.01.2019

Potkat to může každého. Práce vám přestane vyhovovat, potřebujete změnu. První, co vás napadne, že podáte výpověď. Existuje však i méně radikální řešení. Poohlédněte se po jiném místě v rámci firmy. Přesun pro vás bude jednodušší, protože zůstanete ve známém prostředí. Přečtěte si naše tipy, jak ...

celý článek >>

Jak upravit životopis na míru pozici, o kterou se ucházíte?   9.01.2019

„Vždy svůj životopis upravte na míru pozici, kam se hlásíte.“ Tak zní jedna z nejčastějších rad pro psaní životopisu. Možná tápete, co přesně to znamená. Tedy jaké pasáže je dobré upravit a hlavně jak. Čtěte dál, prozradíme vám to.

celý článek >>

Být milejší na kolegy, chodit domů dřív. Dejte si také pracovní předsevzetí   8.01.2019

Přestat kouřit, zhubnout – to jsou klasická novoroční předsevzetí, která obvykle do pár týdnů vezmou za své. A co si dát pracovní předsevzetí? Může vám vydržet klidně celý rok a nemusíte trápit hlady nebo absťákem. Inspirujete se našimi tipy.

celý článek >>

Novinky roku 2019: vyšší minimální mzda i výhodnější DPČ   2.01.2019

Nový rok je tu a s ním i pár novinek, které se týkají mezd, důchodů nebo dohody o pracovní činnosti (DPČ). Co přesně se mění?

celý článek >>

Práce o svátcích: ohlídejte si, na co máte nárok   11.12.2018

Za jakých podmínek vás zaměstnavatel může hnát do práce ve svátek? Přečtěte si, na co máte nárok, ať vás rozpis směn nezaskočí.

celý článek >>

Máte „den blbec“ v práci? Tipy, jak ho přežít ve zdraví   4.12.2018

„Triko naopak, náušnice každá jiná. To bude pondělíčko!“ Pokračuje to v zaměstnání, všechno je špatně. Na složku s důležitými dokumenty převrhnete džus, kolegu polijete horkou kávou a marně hledáte součástku, kterou máte přímo v ruce. Jak přežít „den blbec“ v práci?

celý článek >>

Tak pohovor nevyšel… Jak se z toho oklepat?    27.11.2018

Nová práce se zdála být na dosah, ale nakonec vás nevzali. Možná vámi cloumá vztek, zlobíte se, možná propadáte beznaději. V hlavě si přehráváte, co jste měli udělat jinak, co jste měli říct a co jste neřekli. Takové věci se bohužel stávají. Poradíme vám, jak se z neúspěšného pohovoru poučit, aby ...

celý článek >>

Jak získat lépe placenou práci? Zkuste naše tipy   20.11.2018

Vyšší mzda je pádný důvod pro změnu práce. Přečtěte si naše tipy, jak získat lépe placené zaměstnání.

celý článek >>

Rozhodnuto: minimální mzda bude 13 350 Kč   20.11.2018

Od ledna příštího roku se opět zvedne minimální mzda. Oznámila to ministryně práce Jana Maláčová z ČSSD. Minimální výplata se zvýší o 1150 Kč na 13 350 Kč. Kromě „paušální“ minimální mzdy se zvedne i nejmenší možná mzda za hodinu práce, a to z letošních 73,20 Kč na 79,80 Kč.

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz