Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Pohovor po telefonu není strašák. Jak ho zvládnout na jedničku?   19.09.2018

Může se stát, že odpovíte na zajímavou nabídku a za pár dní zavolá personalista. Popovídá si s vámi 10 – 15 minut, aby o vás zjistil trochu více. Pokud zaujmete, můžete se těšit na další kolo: pozvánku k osobnímu pohovoru. Poradíme, jak důležitý telefonát zvládnout a přiblížit se k nové práci.

celý článek >>

Jak přesvědčit šéfa, aby vás pustil dohodou   11.09.2018

Může se to stát poměrně snadno. Narazíte na zajímavou nabídku, zvládnete pohovor a nový zaměstnavatel chce, abyste nastoupili co nejdříve. Jenže co když vás brzdí dvouměsíční výpovědní doba? Zkuste současného šéfa přesvědčit, aby vás pustil dříve tzv. dohodou. Jaké argumenty by mohly zabrat?

celý článek >>

6 věcí, které usnadní přemýšlení o nové práci   6.09.2018

Už nějakou dobu si pohráváte s myšlenkou, že změníte práci. Což o to, změnu byste brali – jen kdybyste věděli, že to na novém místě bude opravdu lepší. Zkuste naše tipy, co si promyslet, aby se vám rozhodovalo lépe.

celý článek >>

Zkuste práci v Bille: zvládnete to i bez praxe   3.09.2018

Jako malé si na prodavačku hrály snad všechny holky, a kluci možná taky. Co vás ale na pozici prodavače lahůdek nebo pokladní doopravdy čeká? Billa teď do svých prodejen po celém Česku hledá přes 300 lidí. Zjistěte, jak to v Bille chodí a co vám nabízí.

celý článek >>

Máte dvě nabídky a čas tlačí: pro kterou se rozhodnout?   22.08.2018

V dnešní době to není žádné sci-fi. Firmy vystavují rekordně nabídek, a tak se může stát, že si vás vyberou hned dvě společnosti najednou. A to si pište, že není jedno, na kterou nabídku kývnete. Máme pro vás osm tipů, jak si rozhodování usnadnit.

celý článek >>

Obyčejná práce, nebo srdcovka? Tohle vám pomůže si správně vybrat   8.08.2018

Inzerát zní zajímavě. Jenže co když se vám ve firmě nebude líbit? Kdyby tak měl člověk před nástupem křišťálovou kouli… A vidíte: má. Tedy něco na ten způsob. Zkuste stránku Atmoskop, která srovnává firmy podle hodnocení skutečných zaměstnanců.

celý článek >>

Ach jo, nevzali vás… Jak se z toho vzpamatovat?   31.07.2018

Je normální, že se chvilku budete cítit sklesle. Pořád dokola přemítáte nad tím, kde jste udělali chybu, co jste měli udělat či říct jinak. Připadáte si neschopně. Máme pro vás alespoň trochu dobrou zprávu: chyba vůbec nemusí být na vaší straně!

celý článek >>

Co dělat, když vám odmítají dát plat, jaký chcete   25.07.2018

Jakmile na pohovoru dojde na vyjednávání o mzdě, lidé obvykle pocítí knedlík v krku. Částka, na které se dohodnou, ovlivní jejich život na dlouhou dobu. A samozřejmě, že nikomu není jedno, jestli bude brát o dva tisíce víc nebo míň... Jenže co dělat, když jste na pohovoru vyslovili požadovanou ...

celý článek >>

Přivýdělek při zaměstnání: jak je to se smlouvami a daněmi?   18.07.2018

Máte více než jednu práci nebo souběžně několik brigád? Přečtěte si, na co je dobré dát si pozor.

celý článek >>

Jsem krátce v nové práci, ale nějak to není ono. Mám odejít?   11.07.2018

Nejdříve jste zajásali, že máte novou práci, ale teď jste zklamaní. Ve zkušebce zjišťujete, že to není ono. Co teď?

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz