Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Rozhodnuto: minimální mzda bude 13 350 Kč   20.11.2018

Od ledna příštího roku se opět zvedne minimální mzda. Oznámila to ministryně práce Jana Maláčová z ČSSD. Minimální výplata se zvýší o 1150 Kč na 13 350 Kč. Kromě „paušální“ minimální mzdy se zvedne i nejmenší možná mzda za hodinu práce, a to z letošních 73,20 Kč na 79,80 Kč.

celý článek >>

Dělám práci za víc lidí a padám na ústa. Co s tím?   31.10.2018

Ani nevíte jak – a už v tom lítáte. V práci se nezastavíte, nevíte, kam dřív skočit. Kolega dal výpověď a vy musíte makat i za něj. Pár dní zápřahu se dá přežít. Pokud to trvá dlouho, nastává problém.

celý článek >>

Chřipka, rýma, nemocenská. Na co máte od zaměstnavatele nárok?   18.10.2018

Blíží se podzimní plískanice, ze kterých si možná odneseme nepříjemné nachlazení nebo rovnou chřipku. Aby se imunita dala rychle do kupy a dobře nám sloužila zase až do jara, je určitě lepší si těch pár dní poležet a vypotit se. Víte, kdy máte nárok na nemocenskou? A co dělat, pokud vás nemoc skolí ...

celý článek >>

7 z 10 nováčků nikdo nezaškolil, zjistil průzkum Prace.cz   10.10.2018

Nástup do nového zaměstnání provází určitá nervozita. Zapadnu do týmu? Nepokazím něco? Nervy pracují o to více, pokud firma podcení úvodní zaškolení a nechá vás v tom plavat. Prostě podle hesla: zauč se sám. Tuto zkušenost má podle nového průzkumu Prace.cz 69 % lidí.

celý článek >>

Pomoc, potřebuju rychle napsat životopis! Jak na to krok za krokem   3.10.2018

Když vás zaujme nějaká nabídka, chcete na ni odpovědět co nejdřív – to dá rozum. Jenže co když od doby, kdy jste naposledy měnili práci, uplynulo už hodně vody a teď zrovna nemáte „v šuplíku“ aktuální životopis? Poradíme, jak ho rychle a zajímavě sepsat, aby vám nabídka neutekla.

celý článek >>

5 věcí, o kterých personalisté přemýšlejí, než vás přijmou   26.09.2018

Jestli volnou pozici získáte, však nezáleží jen na znalostech a dovednostech, ale i dalších věcech, které personalisté zvažují. Jaké to jsou?

celý článek >>

Pohovor po telefonu není strašák. Jak ho zvládnout na jedničku?   19.09.2018

Může se stát, že odpovíte na zajímavou nabídku a za pár dní zavolá personalista. Popovídá si s vámi 10 – 15 minut, aby o vás zjistil trochu více. Pokud zaujmete, můžete se těšit na další kolo: pozvánku k osobnímu pohovoru. Poradíme, jak důležitý telefonát zvládnout a přiblížit se k nové práci.

celý článek >>

Jak přesvědčit šéfa, aby vás pustil dohodou   11.09.2018

Může se to stát poměrně snadno. Narazíte na zajímavou nabídku, zvládnete pohovor a nový zaměstnavatel chce, abyste nastoupili co nejdříve. Jenže co když vás brzdí dvouměsíční výpovědní doba? Zkuste současného šéfa přesvědčit, aby vás pustil dříve tzv. dohodou. Jaké argumenty by mohly zabrat?

celý článek >>

6 věcí, které usnadní přemýšlení o nové práci   6.09.2018

Už nějakou dobu si pohráváte s myšlenkou, že změníte práci. Což o to, změnu byste brali – jen kdybyste věděli, že to na novém místě bude opravdu lepší. Zkuste naše tipy, co si promyslet, aby se vám rozhodovalo lépe.

celý článek >>

Zkuste práci v Bille: zvládnete to i bez praxe   3.09.2018

Jako malé si na prodavačku hrály snad všechny holky, a kluci možná taky. Co vás ale na pozici prodavače lahůdek nebo pokladní doopravdy čeká? Billa teď do svých prodejen po celém Česku hledá přes 300 lidí. Zjistěte, jak to v Bille chodí a co vám nabízí.

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz