Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Nové zásady ochrany soukromí a podmínky používání   22.05.2018

Jsme moc rádi, že využíváte nebo jste v minulosti využili portál Prace.cz, který patří do rodiny služeb LMC (Prace.cz, Jobs.cz, Práce za rohem, Atmoskop, Seduo, Jobote).

celý článek >>

Odstupné, příplatky za přesčasy a další věci, na které máte právo   25.04.2018

Zákoník práce zaměstnance chrání a přiznává jim řadu práv. Ne o všem ale lidé vědí. Víte například, že z odstupného se neplatí zdravotní ani sociální pojištění?

celý článek >>

Proč personalisté pokládají určité otázky a kam jimi skutečně míří?   10.04.2018

Kam personalisté skutečně míří, když na pohovoru chtějí, abyste jim řekli něco o sobě? Nebo jim odkryli své silné a slabé stránky? Prozradíme vám to.

celý článek >>

Mzda 25 000 Kč měsíčně: uvádí ji každý třetí inzerát   20.03.2018

Třetina aktuálních nabídek na Prace.cz uvádí měsíční mzdu 25.000 Kč měsíčně (nebo i víc). Zaměstnavatelům chybí lidé, a tak se je snaží nalákat na lepší peníze. Na zmíněný plat dosáhnete v administrativě, dopravě, výrobě a dalších oborech. Záleží samozřejmě na konkrétní pozici, ale z následujícího ...

celý článek >>

Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat   13.03.2018

Kalendář už jsme přetočili na březen a jaro se blíží mílovými kroky. Teplejší počasí a delší dny znamenají i více příležitostí si vydělat. Jaké práce a brigády si můžete na jaře najít?

celý článek >>

10 profesí, kde teď nejvíc rostou nástupní mzdy   7.03.2018

Vrátní, cukráři nebo barmani patří mezi profese, kterým teď nejvíce rostou nabízené nástupní mzdy. Pokud se tedy rozhodnou změnit práci, na pohovoru si mohou vyjednat až o třetinu více peněz než před rokem. A to už je pořádný rozdíl. V jakých dalších profesích jdou nabízené mzdy nahoru?

celý článek >>

4 věci, které lidi štvou na hledání práce   21.02.2018

Hledání zaměstnání může trvat déle, než jste čekali. Nebo se vám stále nedaří objevit tu vysněnou nabídku. Nevěšte hlavu, nejste v tom sami. Tyhle 4 věci lidi na hledání práce nejvíce štvou. Poradíme, jak se nenechat otrávit.

celý článek >>

20 super otázek, na které se zeptejte na pohovoru   7.02.2018

„Chcete se teď na něco zeptat vy nás?“ Tuhle otázku na pohovoru nejspíš uslyšíte. Personalisté ji obvykle pokládají na konci setkání. Chtějí vám dát prostor doptat se na to, co vás zajímá. A také testují váš skutečný zájem o práci. Na co je tedy dobré se zeptat?

celý článek >>

Rád přespávám v práci aneb Vtipné perličky z pohovorů a životopisů   30.01.2018

Zdá se vám práce personalistů nudná? Přečtěte si tyto historky a perličky z pohovorů a nejspíš změníte názor. Požádali jsme přímo personalisty, aby nám popsali, co vtipného v práci zažili.

celý článek >>

Oprašte si životopis, aby zaujal i v roce 2018   16.01.2018

Pokud je pro vás rok 2018 ve znamení plánů na změnu práce, tak prvním krokem bude určitě příprava (případně oprášení) životopisu. Na co nezapomenout? Co upřednostnit a co naopak upozadit, aby váš životopis i v novém roce zaujal?

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz