Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Vyšší minimální mzda a další novinky roku 2018   3.01.2018

Zvedá se minimální mzda, čerství tatínci si mohou vzít speciální týdenní volno a zdravotníci si platově polepší o 10 %. Jaké další novinky nám přinese rok 2018?

celý článek >>

Práce z domova na plný úvazek není fikce   20.12.2017

Pracovat naplno z domova u nás zatím není moc zvykem. Přitom například u telefonních operátorů se takzvaný home office, případně práce na méně než 8 hodin vyloženě nabízí. Společnost Comdata takovou možnost poskytuje. Práci tak zpřístupňuje i lidem, pro které je dojíždění obtížné nebo nemohou ...

celý článek >>

Prodloužení smlouvy od ledna: tohle si ohlídejte   14.12.2017

Končí vám na konci prosince smlouva na dobu určitou nebo některá z dohod? Sepsali jsme praktický přehled na co si dát pozor, tedy co zaměstnavatel smí a co naopak nemůže.

celý článek >>

Zlepšováky, které vám usnadní hledání na Prace.cz   11.12.2017

Spustili jsme nový osobní účet na Prace.cz. Vymysleli jsme zlepšováky, které vám zpříjemní hledání práce a také vás přiblíží k zajímavým nabídkám. Co je tedy nového?

celý článek >>

Atmoskop.cz: Novinka, díky které poznáte pravou tvář firmy   5.12.2017

Změna práce je důležitý krok a člověk by ho měl udělat až poté, co má dostatek informací. Jenže všechno se z inzerátu vyčíst nedá. Že by to bylo fajn proměnit se na chvíli v malou mušku a proklepnout si firmu ještě před nástupem?

celý článek >>

Lekce od uklízečů z nemocnice: co udělali, aby jim práce přinášela radost   29.11.2017

Šůrovat nemocniční pokoje na první pohled nevypadá jako životní terno. Přesto jsou na světě lidé, kteří takovou práci dělají rádi a s hrdostí. Jak to dokázali? Příběh této skupinky nemocničních uklízečů vás chytne za srdce.

celý článek >>

Uložte si životopis, který máte vytvořený na Prace.cz   24.11.2017

Změna je život a my v Prace.cz jsme si řekli, že je nejvyšší čas trochu vylepšit účet v Moje Prace.cz. Možná tam i vy máte vyplněný svůj online životopis, který pak přikládáte k odpovědím na inzerát. Přečtěte si, co chystáme a hlavně: co udělat, abyste o svůj vyplněný životopis od 11. prosince 2017 ...

celý článek >>

Ohodnoťte firmy podle toho, jak odpovídají lidem   22.11.2017

Když někam pošlete svůj životopis a projevíte zájem o nabízenou práci, zamrzí, pokud firmě nestojíte ani za krátkou odpověď. Nám v Prace.cz tohle jednání některých zaměstnavatelů také vadí. Proto se nyní obracíme přímo na vás: pomozte nám odhalit, které firmy se poctivě ozývají!

celý článek >>

Pauza! Co se hodí vědět o čerpání přestávek   15.11.2017

Máte toho v práci tolik, že se nezastavíte? Nejspíš vám to rychle utíká. Ale je dobré se na chvíli nadechnout, odpočinout si a nabrat síly na zdolávání dalších úkolů. Ono to není jen žádoucí, je to dokonce i povinnost stanovená zákoníkem práce. Pokud vás šéf nechává pracovat bez pauzy a tvrdí, že ...

celý článek >>

Jak vypadá životopis, který vás dostane na pohovor   8.11.2017

Na čem nejvíce záleží, když píšete životopis? Na tom, jak působí jako celek. Fotku nebo grafiku totiž můžete ladit do nekonečna. Personalistům však jde hlavně o to, aby se z životopisu dozvěděli, co potřebují.

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz