Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Obyčejná práce, nebo srdcovka? Tohle vám pomůže si správně vybrat   8.08.2018

Inzerát zní zajímavě. Jenže co když se vám ve firmě nebude líbit? Kdyby tak měl člověk před nástupem křišťálovou kouli… A vidíte: má. Tedy něco na ten způsob. Zkuste stránku Atmoskop, která srovnává firmy podle hodnocení skutečných zaměstnanců.

celý článek >>

Ach jo, nevzali vás… Jak se z toho vzpamatovat?   31.07.2018

Je normální, že se chvilku budete cítit sklesle. Pořád dokola přemítáte nad tím, kde jste udělali chybu, co jste měli udělat či říct jinak. Připadáte si neschopně. Máme pro vás alespoň trochu dobrou zprávu: chyba vůbec nemusí být na vaší straně!

celý článek >>

Co dělat, když vám odmítají dát plat, jaký chcete   25.07.2018

Jakmile na pohovoru dojde na vyjednávání o mzdě, lidé obvykle pocítí knedlík v krku. Částka, na které se dohodnou, ovlivní jejich život na dlouhou dobu. A samozřejmě, že nikomu není jedno, jestli bude brát o dva tisíce víc nebo míň... Jenže co dělat, když jste na pohovoru vyslovili požadovanou ...

celý článek >>

Přivýdělek při zaměstnání: jak je to se smlouvami a daněmi?   18.07.2018

Máte více než jednu práci nebo souběžně několik brigád? Přečtěte si, na co je dobré dát si pozor.

celý článek >>

Jsem krátce v nové práci, ale nějak to není ono. Mám odejít?   11.07.2018

Nejdříve jste zajásali, že máte novou práci, ale teď jste zklamaní. Ve zkušebce zjišťujete, že to není ono. Co teď?

celý článek >>

Nové zásady ochrany soukromí a podmínky používání   22.05.2018

Jsme moc rádi, že využíváte nebo jste v minulosti využili portál Prace.cz, který patří do rodiny služeb LMC (Prace.cz, Jobs.cz, Práce za rohem, Atmoskop, Seduo, Jobote).

celý článek >>

Odstupné, příplatky za přesčasy a další věci, na které máte právo   25.04.2018

Zákoník práce zaměstnance chrání a přiznává jim řadu práv. Ne o všem ale lidé vědí. Víte například, že z odstupného se neplatí zdravotní ani sociální pojištění?

celý článek >>

Proč personalisté pokládají určité otázky a kam jimi skutečně míří?   10.04.2018

Kam personalisté skutečně míří, když na pohovoru chtějí, abyste jim řekli něco o sobě? Nebo jim odkryli své silné a slabé stránky? Prozradíme vám to.

celý článek >>

Mzda 25 000 Kč měsíčně: uvádí ji každý třetí inzerát   20.03.2018

Třetina aktuálních nabídek na Prace.cz uvádí měsíční mzdu 25.000 Kč měsíčně (nebo i víc). Zaměstnavatelům chybí lidé, a tak se je snaží nalákat na lepší peníze. Na zmíněný plat dosáhnete v administrativě, dopravě, výrobě a dalších oborech. Záleží samozřejmě na konkrétní pozici, ale z následujícího ...

celý článek >>

Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat   13.03.2018

Kalendář už jsme přetočili na březen a jaro se blíží mílovými kroky. Teplejší počasí a delší dny znamenají i více příležitostí si vydělat. Jaké práce a brigády si můžete na jaře najít?

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz