Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Všeználek, Nemakačenko a další typy otravných kolegů   10.01.2018

V každém kolektivu se najdou kolegové, kteří než by nám práci usnadňovali, tak nám ji svým chováním spíše ztěžují. Pro někoho mohou být takoví lidé i důvodem k odchodu, ale to by měl být až ten poslední krok. Jak se s otravnými kolegy vypořádat?

celý článek >>

Vyšší minimální mzda a další novinky roku 2018   3.01.2018

Zvedá se minimální mzda, čerství tatínci si mohou vzít speciální týdenní volno a zdravotníci si platově polepší o 10 %. Jaké další novinky nám přinese rok 2018?

celý článek >>

Práce z domova na plný úvazek není fikce   20.12.2017

Pracovat naplno z domova u nás zatím není moc zvykem. Přitom například u telefonních operátorů se takzvaný home office, případně práce na méně než 8 hodin vyloženě nabízí. Společnost Comdata takovou možnost poskytuje. Práci tak zpřístupňuje i lidem, pro které je dojíždění obtížné nebo nemohou ...

celý článek >>

Prodloužení smlouvy od ledna: tohle si ohlídejte   14.12.2017

Končí vám na konci prosince smlouva na dobu určitou nebo některá z dohod? Sepsali jsme praktický přehled: na co si dát pozor, tedy co zaměstnavatel smí a co naopak nemůže?

celý článek >>

Zlepšováky, které vám usnadní hledání na Prace.cz   11.12.2017

Spustili jsme nový osobní účet na Prace.cz. Vymysleli jsme zlepšováky, které vám zpříjemní hledání práce a také vás přiblíží k zajímavým nabídkám. Co je tedy nového?

celý článek >>

Atmoskop.cz: Novinka, díky které poznáte pravou tvář firmy   5.12.2017

Změna práce je důležitý krok a člověk by ho měl udělat až poté, co má dostatek informací. Jenže všechno se z inzerátu vyčíst nedá. Že by to bylo fajn proměnit se na chvíli v malou mušku a proklepnout si firmu ještě před nástupem?

celý článek >>

Lekce od uklízečů z nemocnice: co udělali, aby jim práce přinášela radost   29.11.2017

Šůrovat nemocniční pokoje na první pohled nevypadá jako životní terno. Přesto jsou na světě lidé, kteří takovou práci dělají rádi a s hrdostí. Jak to dokázali? Příběh této skupinky nemocničních uklízečů vás chytne za srdce.

celý článek >>

Uložte si životopis, který máte vytvořený na Prace.cz   24.11.2017

Změna je život a my v Prace.cz jsme si řekli, že je nejvyšší čas trochu vylepšit účet v Moje Prace.cz. Možná tam i vy máte vyplněný svůj online životopis, který pak přikládáte k odpovědím na inzerát. Přečtěte si, co chystáme a hlavně: co udělat, abyste o svůj vyplněný životopis od 11. prosince 2017 ...

celý článek >>

Ohodnoťte firmy podle toho, jak odpovídají lidem   22.11.2017

Když někam pošlete svůj životopis a projevíte zájem o nabízenou práci, zamrzí, pokud firmě nestojíte ani za krátkou odpověď. Nám v Prace.cz tohle jednání některých zaměstnavatelů také vadí. Proto se nyní obracíme přímo na vás: pomozte nám odhalit, které firmy se poctivě ozývají!

celý článek >>

Pauza! Co se hodí vědět o čerpání přestávek   15.11.2017

Máte toho v práci tolik, že se nezastavíte? Nejspíš vám to rychle utíká. Ale je dobré se na chvíli nadechnout, odpočinout si a nabrat síly na zdolávání dalších úkolů. Ono to není jen žádoucí, je to dokonce i povinnost stanovená zákoníkem práce. Pokud vás šéf nechává pracovat bez pauzy a tvrdí, že ...

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz