Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

10 profesí, kde teď nejvíc rostou nástupní mzdy   7.03.2018

Vrátní, cukráři nebo barmani patří mezi profese, kterým teď nejvíce rostou nabízené nástupní mzdy. Pokud se tedy rozhodnou změnit práci, na pohovoru si mohou vyjednat až o třetinu více peněz než před rokem. A to už je pořádný rozdíl. V jakých dalších profesích jdou nabízené mzdy nahoru?

celý článek >>

20 super otázek, na které se zeptejte na pohovoru   7.02.2018

„Chcete se teď na něco zeptat vy nás?“ Tuhle otázku na pohovoru nejspíš uslyšíte. Personalisté ji obvykle pokládají na konci setkání. Chtějí vám dát prostor doptat se na to, co vás zajímá. A také testují váš skutečný zájem o práci. Na co je tedy dobré se zeptat?

celý článek >>

Rád přespávám v práci aneb Vtipné perličky z pohovorů a životopisů   30.01.2018

Zdá se vám práce personalistů nudná? Přečtěte si tyto historky a perličky z pohovorů a nejspíš změníte názor. Požádali jsme přímo personalisty, aby nám popsali, co vtipného v práci zažili.

celý článek >>

Oprašte si životopis, aby zaujal i v roce 2018   16.01.2018

Pokud je pro vás rok 2018 ve znamení plánů na změnu práce, tak prvním krokem bude určitě příprava (případně oprášení) životopisu. Na co nezapomenout? Co upřednostnit a co naopak upozadit, aby váš životopis i v novém roce zaujal?

celý článek >>

Všeználek, Nemakačenko a další typy otravných kolegů   10.01.2018

V každém kolektivu se najdou kolegové, kteří než by nám práci usnadňovali, tak nám ji svým chováním spíše ztěžují. Pro někoho mohou být takoví lidé i důvodem k odchodu, ale to by měl být až ten poslední krok. Jak se s otravnými kolegy vypořádat?

celý článek >>

Vyšší minimální mzda a další novinky roku 2018   3.01.2018

Zvedá se minimální mzda, čerství tatínci si mohou vzít speciální týdenní volno a zdravotníci si platově polepší o 10 %. Jaké další novinky nám přinese rok 2018?

celý článek >>

Práce z domova na plný úvazek není fikce   20.12.2017

Pracovat naplno z domova u nás zatím není moc zvykem. Přitom například u telefonních operátorů se takzvaný home office, případně práce na méně než 8 hodin vyloženě nabízí. Společnost Comdata takovou možnost poskytuje. Práci tak zpřístupňuje i lidem, pro které je dojíždění obtížné nebo nemohou ...

celý článek >>

Prodloužení smlouvy od ledna: tohle si ohlídejte   14.12.2017

Končí vám na konci prosince smlouva na dobu určitou nebo některá z dohod? Sepsali jsme praktický přehled: na co si dát pozor, tedy co zaměstnavatel smí a co naopak nemůže?

celý článek >>

Zlepšováky, které vám usnadní hledání na Prace.cz   11.12.2017

Spustili jsme nový osobní účet na Prace.cz. Vymysleli jsme zlepšováky, které vám zpříjemní hledání práce a také vás přiblíží k zajímavým nabídkám. Co je tedy nového?

celý článek >>

Atmoskop.cz: Novinka, díky které poznáte pravou tvář firmy   5.12.2017

Změna práce je důležitý krok a člověk by ho měl udělat až poté, co má dostatek informací. Jenže všechno se z inzerátu vyčíst nedá. Že by to bylo fajn proměnit se na chvíli v malou mušku a proklepnout si firmu ještě před nástupem?

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz