Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Zlepšováky, které vám usnadní hledání na Prace.cz   11.12.2017

Spustili jsme nový osobní účet na Prace.cz. Vymysleli jsme zlepšováky, které vám zpříjemní hledání práce a také vás přiblíží k zajímavým nabídkám. Co je tedy nového?

celý článek >>

Atmoskop.cz: Novinka, díky které poznáte pravou tvář firmy   5.12.2017

Změna práce je důležitý krok a člověk by ho měl udělat až poté, co má dostatek informací. Jenže všechno se z inzerátu vyčíst nedá. Že by to bylo fajn proměnit se na chvíli v malou mušku a proklepnout si firmu ještě před nástupem?

celý článek >>

Lekce od uklízečů z nemocnice: co udělali, aby jim práce přinášela radost   29.11.2017

Šůrovat nemocniční pokoje na první pohled nevypadá jako životní terno. Přesto jsou na světě lidé, kteří takovou práci dělají rádi a s hrdostí. Jak to dokázali? Příběh této skupinky nemocničních uklízečů vás chytne za srdce.

celý článek >>

Uložte si životopis, který máte vytvořený na Prace.cz   24.11.2017

Změna je život a my v Prace.cz jsme si řekli, že je nejvyšší čas trochu vylepšit účet v Moje Prace.cz. Možná tam i vy máte vyplněný svůj online životopis, který pak přikládáte k odpovědím na inzerát. Přečtěte si, co chystáme a hlavně: co udělat, abyste o svůj vyplněný životopis od 11. prosince 2017 ...

celý článek >>

Ohodnoťte firmy podle toho, jak odpovídají lidem   22.11.2017

Když někam pošlete svůj životopis a projevíte zájem o nabízenou práci, zamrzí, pokud firmě nestojíte ani za krátkou odpověď. Nám v Prace.cz tohle jednání některých zaměstnavatelů také vadí. Proto se nyní obracíme přímo na vás: pomozte nám odhalit, které firmy se poctivě ozývají!

celý článek >>

Pauza! Co se hodí vědět o čerpání přestávek   15.11.2017

Máte toho v práci tolik, že se nezastavíte? Nejspíš vám to rychle utíká. Ale je dobré se na chvíli nadechnout, odpočinout si a nabrat síly na zdolávání dalších úkolů. Ono to není jen žádoucí, je to dokonce i povinnost stanovená zákoníkem práce. Pokud vás šéf nechává pracovat bez pauzy a tvrdí, že ...

celý článek >>

Jak vypadá životopis, který vás dostane na pohovor   8.11.2017

Na čem nejvíce záleží, když píšete životopis? Na tom, jak působí jako celek. Fotku nebo grafiku totiž můžete ladit do nekonečna. Personalistům však jde hlavně o to, aby se z životopisu dozvěděli, co potřebují.

celý článek >>

Řekněte šéfovi, ať vám od ledna 2018 přidá   1.11.2017

Blíží se konec roku a ve firmách se dělají finanční plány na ten další. Co to znamená pro vás? Že je ta nejlepší doba říct si o zvýšení platu. Možná patříte k těm, kteří se o peníze „dohadují“ neradi. Nebo netušíte, jak vlastně se šéfem rozhovor na toto téma začít. Poradíme vám s tím.

celý článek >>

Pan Voňavka z parfumerie aneb Když se někdo jmenuje podle toho, co dělá   19.10.2017

Víte, co je nomen omen? To je třeba to, když pan Voňavka prodává v parfumerii nebo paní Prášková vydává v lékárně prášky na předpis. Tento popis skvěle padne i na mikrobioložku Buňkovou nebo květinářku Karafiátovou. Našli jsme několik lidí, kteří nosí příjmení související s jejich profesí. ...

celý článek >>

Tipy na pozice, kde dostanete 18 – 25 000 Kč měsíčně   18.10.2017

Vybrali jsme konkrétní nabídky, kde si vyděláte minimálně 18 000 Kč měsíčně, ale spíš víc. Takových pozic teď pro vás máme přes 50 tisíc. Schválně jsme se trochu více zaměřili na regiony, o kterých nám píšete, že tam člověk o dobře placenou práci nezakopne.

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz