Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

6 příběhů lidí, kteří mají rádi svou práci   29.03.2017

Proč nadávat na šéfa, práci a nízké platy, když to akorát kazí náladu? Navíc jsou to často věci, se kterými stejně nic neuděláme... Mnohem příjemnější je slyšet nebo číst něco pozitivního. Třeba o lidech, kteří mají rádi to, co dělají a věnují se profesi, která byla jejich snem. Prace.cz před časem ...

celý článek >>

Když se šéf nechová férově   22.03.2017

Šéf a maminka mají vždycky pravdu, říká se v nadsázce. Z praxe víme, že často tomu tak není. Co se dá dělat s tím, když se nadřízený nechová fér a nutí vás třeba i k věcem na hranici zákona? Nenechte si to líbit.

celý článek >>

Proč je dobré odpovídat, i když nesplňujete všechny požadavky   22.03.2017

V inzerátu vidíte hromadu požadavků a říkáte si: to nemá ani cenu, stejně by mě nevzali. Pokusíme se vám ukázat, proč má smysl odpovídat, i když nesplňujete naprosto všechno. Firmy totiž někdy hledají pomalu supermany - jenže ti neexistují.

celý článek >>

Když jsem vezla těžký náklad, chlapi se báli, říká jeřábnice   8.03.2017

Ludmila Honková (56) pracovala dlouhé roky jako strojařka a frézařka. „Vždycky mě to strašně bavilo. Je to pro mě práce, která mi doslova voní, i ten šmír,“ říká. Když jí bylo 50 let, přeučila se na jeřáb. Převzala práci po kolegyni, která šla do důchodu. „Nějak mě ten jeřáb zlákal,“ říká paní ...

celý článek >>

Triky, které vám usnadní hledání na Prace.cz   8.03.2017

Víme, že hledat práci není žádná sranda. Pročítání nabídek, posílání životopisů, obcházení pohovorů... Tak proč si to trochu neusnadnit? Podívejte se, co vám Prace.cz nabízí a vy o tom možná zatím nevíte.

celý článek >>

Drnomistr, vorař, kartáčník. Profese, které už zanikly   1.03.2017

Víte, co mají společného doručovatel telegramů, bednář, kartáčník nebo vorař? Jsou to všechno povolání, se kterými se dnes již nesetkáte. Některé ze seznamu profesí zmizely už před desítkami let, jiné teprve nedávno. Pojďte s námi na malý historický exkurz.

celý článek >>

Co si můžete dát do daní?   22.02.2017

Za pár dní tu máme březen, tedy měsíc, kdy se podává daňové přiznání. Pokud pracujete na hlavní pracovní poměr, nejspíše jen podepíšete „růžový papír“ a zaměstnavatel přiznání vyplní za vás. Daňový základ si však můžete šikovně snížit a zaplatit státu méně. Podívejte se na nejčastější možnosti.

celý článek >>

Proč vám firmy neodpovídají a co s tím   15.02.2017

O schopné lidi je prý v Česku nouze. A vy přitom pečlivě odpovídáte na inzeráty, ptáte se v okolí po práci a pořád nic. Kdyby vám zaměstnavatelé alespoň poslali slušné zamítnutí, ale kolikrát ani nevíte, jestli váš životopis opravdu dostali. Máte se jim ozvat, nebo to nechat být?

celý článek >>

4 typy problémových šéfů: poznáte mezi nimi toho svého?   1.02.2017

Jeden příšerně lpí na detailech, druhý vás bude vyslýchat, proč jste si vzali pět minut přestávku. Třetí se bude chovat spíše jako váš kamarád. Za život se v práci potkáme s různými druhy šéfů. Poznali jste se s některým z následujících čtyř?

celý článek >>

Profese, kterým se v roce 2017 bude opravdu dařit   11.01.2017

Máme před sebou další rok, který přeje hledání i změnám práce. A tohle jsou obory a profese, které na tom budou skutečně dobře. Personalisté se vyslověně třepou na životopisy dělníků, řidičů nebo prodavačů.

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz