Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Co vám hrozí, když nedodržíte výpovědní dobu

Tipy a články: Co vám hrozí, když nedodržíte výpovědní dobu

Do naší právní poradny nám často posíláte tento dotaz: Co dělat, když jsem si našel zajímavější práci s brzkým nástupem, ale stávající zaměstnavatel trvá na dvouměsíční výpovědní době? Zeptali jsme se tedy právníka Ondřeje Preusse ze služby Dostupný advokát. Ten v následujícím článku popsal, co za nedodržení výpovědní doby hrozí.

DOTAZ ČTENÁŘE: Našel jsem si jinou práci, kde mě rychle potřebují – domluvili jsme se, že nastoupím už příští týden. Jenže správně bych měl dodržet dvouměsíční výpovědní dobu v současné práci... Co mi hrozí, když příští týden už prostě nepřijdu?

Odpovídá JUDR. Ondřej Preuss:

  • BEZ RIZIKA TO NENÍ

Z práce nelze jen tak odejít. Jako zaměstnanec můžete podat výpověď kdykoliv  a z jakéhokoliv důvodu, zákon však počítá s tím, že dodržíte dvouměsíční výpovědní dobu. Pokud toto pravidlo porušíte, vystavujete se hned několika rizikům.

  • BOHUŽEL: POTÁHNE SE TO S VÁMI

Pokud přestanete chodit do práce, zaměstnavatel vám může okamžitě zrušit pracovní poměr. To je sice vaším cílem, ale problém je, že se to může odrazit ve vašem pracovním posudku. Zmínku v zápočtovém listě uvidí nejen nový zaměstnavatel, ale může vám to i zkomplikovat případné jednání na úřadu práce, pokud žádáte o podporu.

  • ODPOVĚDNOST ZA ŠKODU

Největší riziko však spočívá v odpovědnosti za škodu. Zaměstnanec dle zákona odpovídá za škodu, kterou způsobil zaviněným porušením pracovních povinností. Typicky se může jednat o situaci, kdy se bez omluvy nedostavíte do práce a v důsledku toho zaměstnavatel nestihne dokončit určitou zakázku, za což byl povinen platit smluvní pokutu.

  • VELMI DRAHÁ VÝPOVĚĎ...

Tuto smluvní pokutu poté zaměstnavatel může vymáhat po zaměstnanci. Musí však jasně prokázat příčinnou souvislost (například, že na místě nebyl žádný kolega, který by mohl chybějícího pracovníka zastoupit ). Pokud by se z okolností podařilo prokázat, že nepřítomný zaměstnanec dal přednost jiné práci a nedodržel výpovědní dobu záměrně, mohl by zaměstnavatel nárokovat i ušlý zisk.

  • PROPADNE VÁM DOVOLENÁ

Další možností postihu pro zaměstnance, který přestal chodit do práce, je možnost krácení dovolené. Obecně platí, že zaměstnavatel musí nevyčerpanou dovolenou při konci pracovního poměru zaměstnanci vyplatit. Jednostranným automatickým skončením by se zaměstnanec mohl o tuto výhodu mohl minimálně částečně připravit.

  • RADA: POKUSTE SE O DOHODU

Obecně lze doporučit, aby se zaměstnanec v podobné situaci vždy pokusil o dohodu. Tou lze pracovní poměr zrušit kdykoliv za jasných podmínek, ale musí s ní souhlasit obě strany, tedy zaměstnanec i zaměstnavatel.

JUDr. Ondřej Preuss

Autor je advokát a provozovatel webu Dostupný advokát, který nabízí služby zejména v pracovním právu, ale i dalších právních oblastech. Právní služby poskytují prostřednictvím tohoto webu pouze advokáti.

Kam dál?

Zítra už prý nemám chodit. Mohou mě takto propustit?

Přesčasy: na co si dát pozor

Jak neklesat na mysli, když vám firmy neodpovídají

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz