Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Na jaké pozice se hlásit, když umíte administrativu

Tipy a články: Na jaké pozice se hlásit, když umíte administrativu

O místa asistentek a sekretářek je pořádná rvačka. Na jedno vypsané místo totiž firmám přijdou až desítky odpovědí. Zkuste proto životopis poslat i jinam – zkušenosti z administrativy dobře uplatníte třeba na těchto pěti pozicích.

27. 8. 2015

» Recepční

Jejich „rajónem“ může být menší recepce v konkrétní firmě nebo společná recepce v kancelářském komplexu. A pokud zvládáte cizí jazyky a nevadí vám práce na směny, zkuste se přihlásit na hotelovou recepční. Hlavní úkoly: uvádění příchozích klientů, zvedání a přepojování telefonů, chystání občerstvení, objednávky, administrativa.

Obvyklé požadavky: maturita, práce na PC, angličtina/němčina

» Bankovní poradce

Bankovní poradce, někdy nazývaný také osobní bankéř. V každém případě vás čeká práce na přepážce v bance. Abyste na této pozici uspěli, bude to chtít i špetku obchodního talentu. Pozice bankovního poradce však může být dobrým „výtahem“ na lepší místo.

Obvyklé požadavky: maturita, zodpovědnost, spolehlivost, zaměření na klienta

» Dispečer/ka

Dispečer/ka může přijímat různé objednávky po telefonu (taxislužba, rozvoz pizzy). Pokud máte organizační talent a zvládáte stres, zkuste poslat životopis do nějaké speditérské firmy. Výzvou může být práce na dispečinku nějaké havarijní služby.

Obvyklé požadavky: maturita, organizační schopnosti, logické myšlení

» Produkční

Zařizuje různé akce, domlouvá řečníky na konference, obvolává vystavovatele na veletrhy nebo plánuje profesionální focení. Profese produkční vyžaduje pořádně energickou náturu. Lákalo by vás pořádat firemní večírky nebo jiné takové akce? Zkuste se podívat na pozici event specialisty.

Obvyklé požadavky: maturita, organizační talent, angličtina.

» HR administrátor/ka

I personalisté uvítají pomoc s „papírováním“. HR administrátor/ka zadává data o zaměstnancích do systému, hlídá důležité termíny, vyřizuje nástupy nebo odchody zaměstnanců, píše reporty nebo komunikuje s personálními agenturami. Podobně jako u bankovního poradce, i tato pozice může časem znamenat postup na lepší místo.

Obvyklé požadavky: maturita, výhodou je bakalářské vzdělání, zkušenosti v administrativě.

Prace.cz

Kam dál?

Asistentka, sekretářka, office manažerka: co která dělá?

O kolik si říct na pohovoru

Pracovní smlouva: co si ohlídat před podpisem

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz