Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Práce přesčas: Na co si dát pozor

Tipy a články: Práce přesčas: Na co si dát pozor

Jak je to s odměňováním za práci přesčas? Na co si musím dát pozor, abych o odměnu za práci přesčas nepřišel? Na otázku odpovídají právníci Jakub Tomšej a Petra Zaoralová z advokátní kanceláře CMS Cameron McKenna.

↑ Přesčasy nejsou moc oblíbené, ale zákoník práce s nimi za určitých podmínek počítá.

Za přesčasové hodiny čtvrtina výdělku navíc

Práce přesčas není v pracovním poměru nic neobvyklého. Aby se z ní nestal jen „strašák“ pro zaměstnance, kteří se kromě budování kariéry chtějí věnovat i rodině nebo koníčkům, stanoví zákon samozřejmě pravidla pro odměňování práce přesčas.

Zaměstnanci, který pracuje nad rámec standardní pracovní doby, náleží průměrný výdělek navýšený o příplatek za práci přesčas ve výši minimálně 25 procent průměrného výdělku. Zaměstnavatel může tento příplatek ještě navýšit.

Další možnost: náhradní volno

Avšak příplatek za práci přesčas není jedinou variantou, se kterou zákoník práce počítá. Se zaměstnavatelem se totiž můžete také domluvit na tom, že místo příplatku dostanete náhradní volno. To znamená, že za jednu odpracovanou hodinu práce přesčas vám zaměstnavatel poskytne jednu hodinu volna. O mzdu za vykonanou práci nepřijdete: poskytnuté volno vám kompenzuje pouze nevyplacený příspěvek.

Přesčasy mohou být sjednány už ve smlouvě

Pozor si nicméně musíte dát na možnost sjednání  mzdy s ohledem na práci přesčas v pracovní smlouvě, kterou pro všechny zaměstnance bez rozdílu zavedla novela zákoníku práce v roce 2012. Pokud vaše pracovní smlouva uvádí, že mzda již zahrnuje odměnu za práci přesčas, pak po vás zaměstnavatel může požadovat, abyste pracovali přesčas bez nároku na jakoukoli odměnu a výše popsaná pravidla tedy neplatí.

Za rok nejvíce 150 hodin přesčasů

Jste-li „běžný“ (tedy nikoliv vedoucí) zaměstnanec, může být ve mzdě zahrnuta práce přesčas jen v rozsahu 150 hodin za kalendářní rok, přičemž tento limit by měl být uveden v pracovní smlouvě. U vedoucích zaměstnanců (tedy osob, které řídí alespoň jednoho podřízeného), tento limit činí v průměru 8 hodin týdně.

Na co se často v této souvislosti zapomíná, je fakt, že práce přesčas by měla být nařizována výjimečně a zaměstnavatel ji smí nařídit pouze z vážných provozních důvodů.

Co není práce přesčas?

Na druhou stranu platí, že ne každý čas, který strávíte v práci nad rozsah běžné pracovní doby, je prací přesčas. Práci přesčas vám musí nařídit zaměstnavatel nebo se na ní musíte se zaměstnavatelem dohodnout. Zaměstnanec, který se zdržuje na pracovišti po pracovní době bez vědomí zaměstnavatele například proto, že doma má pomalejší internet, nebo zaměstnanec, který si po večerech „napracuje“ dobu, kterou v rámci pracovní doby strávil povídáním s kolegy, na odměnu za práci přesčas samozřejmě nárok nemá.

Jakub Tomšej, Petra Zaoralová, CMS Cameron McKenna

 

Článek byl připraven ve spolupráci s advokátní kanceláří CMS Cameron McKenna. CMS Cameron McKenna je členem celosvětového řetězce advokátních kanceláří CMS a poskytuje svým klientům komplexní právní poradenství, včetně služeb v oblasti pracovního a smluvního práva.

 

 

Kam dál?

Můžu jít k lékaři v pracovní době?

Může mě firma nutit jezdit na pracovní cesty?

Pět chyb, kterými zazdíte svůj životopis

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz