Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Profese, kterým se v roce 2017 bude opravdu dařit

Tipy a články: Profese, kterým se v roce 2017 bude opravdu dařit

Máme před sebou další rok, který přeje hledání i změnám práce. A tohle jsou obory a profese, které na tom budou skutečně dobře. Personalisté se vyslověně třepou na životopisy dělníků, řidičů nebo prodavačů.

11. 1. 2017

1. Dělníci, operátoři výroby

» 5 800 čerstvých nabídek

Automobilové, výrobní a strojírenské podniky hlásí i pro rok 2017 růst zakázek. Dělníci a operátoři výroby se tedy rozhodně nemusí bát, že letos o slušnou práci nezavadí. Naopak, firmy se o ně budou přetahovat, například nabídkou vyšších platů. V roce 2016 mzdy v průmyslu průměrně poskočily o 4 % směrem vzhůru. Konkrétní částka se ale vždy odvíjí podle firmy a regionu.

Výrobní firmy hledají: svářeče, technology, mechaniky, frézaře, brusiče montéry, CNC soustružníky a další.

2. Řidiči

» 4 600 čerstvých nabídek

Pokud máte na to trávit hodiny za volantem a být často mimo domov, měli byste vědět, že i v roce 2017 firmy vystaví spoustu nabídek pro profesionální řídiče (autobusů, dodávek, kamionů a dalších prostředků). U pracovních nabídek pro šoféry velmi často najdeme doušku „nástup ihned“.

Kromě řidičů nabídnou logistické firmy práci i dispečerům, skladníkům a dalším podpůrným profesím.

3. Stavebnictví

» 4 400 čerstvých nabídek

Stavební firmy čekají zejména na životopisy stavebních dělníků, instalatérů, topenářů, truhlářů, zedníků, inženýrů, rozpočtářů a dalších. Stavební společnosti patří k těm, které ochotně zveřejňují nabízený plat už v inzerátu. Konkrétní částku objevíte u 60 % nabídekve stavebnictví.

4. Prodavači, prodavačky

» 4 000 čerstvých nabídek

Supermarkety, drogerie, obchody s módou, sportovním zbožím, zdravou výživou, mobilními telefony, bazény, nábytkem…  I v tomto oboru má být prostě letos práce dostatek. Šanci získat dobré uplatnění mají i prodavači a prodavačky s menší praxí.

Co vypíchnout v životopise: Zájem personalistů zvýšíte, pokud máte zkušenost s různými počítačovými, pokladními nebo účetními systémy. Na některých pozicích mohou být výhodou cizí jazyky.

5. Obchodní zástupci

» 3 800 čerstvých nabídek

Rok 2017 znamená spoustu příležitostí i pro obchodní zástupce, kteří  firmám dojednávají nové zákazníky. Nabídka je hodně široká: obchodníky hledají třeba vzdělávací společnosti, banky, pojišťovny nebo různí výrobci.

Co vypíchnout v životopise: Především konkrétní výsledky, jakých jste v předchozí práci dosáhli (meziročně jsem zvedl tržby o 30 procent; dokázal jsem přilákat 50 nových zákazníků měsíčně apod).

6. Služby, péče o zákazníky

» 2 800 čerstvých nabídek

Hodně lidí je teď potřeba najít i do zákaznického servisu, například do call center. Volná místa jsou i ve službách obecně: zaměstnavatelé hledají třeba kurýry, realitní makléře, hostesky, pokojské, údržbáře, recepční nebo uklízečky. Jsou to profese, kde často rozhodují spíše zkušenosti a zájem o práci než dosažené vzdělání. Na některých pozicích si můžete domluvit i částečný úvazek nebo brigádu.

Prace.cz

Kam dál?

Co si personalisté říkají po pohovoru s vámi

Doprava, kurzy, bydlení. Co můžete dostat navíc k platu

Odpovídejte, i když nesplňujete všechny požadavky

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz