Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Profese, kterým se v roce 2017 bude opravdu dařit

Tipy a články: Profese, kterým se v roce 2017 bude opravdu dařit

Máme před sebou další rok, který přeje hledání i změnám práce. A tohle jsou obory a profese, které na tom budou skutečně dobře. Personalisté se vyslověně třepou na životopisy dělníků, řidičů nebo prodavačů.

1. Dělníci, operátoři výroby

» Ukažte mi 5 800 čerstvých nabídek

Automobilové, výrobní a strojírenské podniky hlásí i pro rok 2017 růst zakázek. Dělníci a operátoři výroby se tedy rozhodně nemusí bát, že letos o slušnou práci nezavadí.

Naopak, firmy se o ně budou přetahovat, například nabídkou vyšších platů. V roce 2016 mzdy v průmyslu průměrně poskočily o 4 % směrem vzhůru. Konkrétní částka se ale vždy odvíjí podle firmy a regionu.

Po jakých dalších profesích pasou výrobní firmy: svářeči, technologové, mechanici, frézaři, brusiči, montéři, CNC soustružníci a další.

2. Řidiči

» Ukažte mi 4 600 čerstvých nabídek

Pokud máte na to trávit hodiny za volantem a být často mimo domov, měli byste vědět, že i v roce 2017 firmy vystaví spoustu nabídek pro profesionální řídiče (autobusů, dodávek, kamionů a dalších prostředků).

U pracovních nabídek pro šoféry velmi často najdeme doušku „nástup ihned“.

Logistickým a dopravním firmám se má v roce 2017 dařit. Kromě řidičů nabídnou práci i dispečerům, skladníkům a dalším podpůrným profesím.

3. Stavebnictví

» Ukažte mi 4 400 čerstvých nabídek

Stavební firmy čekají zejména na životopisy stavebních dělníků, instalatérů, topenářů, truhlářů, zedníků, inženýrů, rozpočtářů a dalších.

Stavební společnosti patří k těm, které ochotně zveřejňují nabízený plat už v inzerátu. Konkrétní částku objevíte u 60 % nabídek ve stavebnictví.

4. Prodavači, prodavačky

» Ukažte mi 4000 čerstvých nabídek

Supermarkety, drogerie, obchody s módou, sportovním zbožím, zdravou výživou, mobilními telefony, bazény, nábytkem...  I v tomto oboru má být prostě letos práce dostatek.

Šanci získat dobré uplatnění mají i prodavači a prodavačky s menší praxí.

Co vypíchnout v životopise: Zájem personalistů zvýšíte, pokud máte zkušenost s různými počítačovými, pokladními nebo účetními systémy. Na některých pozicích mohou být výhodou cizí jazyky.

5. Obchodní zástupci

» Ukažte mi 3 800 čerstvých nabídek

Rok 2017 znamená spoustu příležitostí i pro obchodní zástupce, kteří  firmám dojednávají nové zákazníky. Nabídka je hodně široká: obchodníky hledají třeba vzdělávací společnosti, banky, pojišťovny nebo různí výrobci.

Co vypíchnout v životopise: Především konkrétní výsledky, jakých jste v předchozí práci dosáhli (meziročně jsem zvedl tržby o 30 procent; dokázal jsem přilákat 50 nových zákazníků měsíčně apod).

6. Služby, péče o zákazníky

» Ukažte mi 2 800 čerstvých nabídek

Hodně lidí je teď potřeba najít i do zákaznického servisu, například do call center.

Volná místa jsou i ve službách obecně: zaměstnavatelé hledají třeba kurýry, realitní makléře, hostesky, pokojské, údržbáře, recepční nebo uklízečky.

Jsou to profese, kde často rozhodují spíše zkušenosti a zájem o práci než dosažené vzdělání. Na některých pozicích si můžete domluvit i částečný úvazek nebo brigádu.

Prace.cz

KAM DÁL?

Co si personalisté říkají po pohovoru s vámi

Doprava, kurzy, bydlení. Co můžete dostat navíc k platu

Odpovídejte, i když nesplňujete všechny požadavky

 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz