Správce sítí pro malé a střední organizace

Místo
Praha
Cena

Pro koho je rekvalifikační kurz určen: pro administrátory a správce sítě zodpovědné za údržbu a správu sítí v podnikovém prostředí

Naučíte se:

  • Implementovat všechny součásti potřebné pro zajištění stabilní, efektivní a bezpečné počítačové sítě.
  • Naučíme vás nasazovat stabilní a skutečně neprůstřelné bezdrátové sítě autentizované pomocí certifikátů, RADIUS server pro zabezpečení bezdrátových sítí i switchů, správně implementovat VLANy na switchích a zajistit jejich dynamické přidělování pomocí RADIUS serveru.
  • Ukážeme vám možnosti řízení přístupu klientů do síťové infrastruktury prostřednictvím Group Policy.
  • Dále si vysvětlíme správné nastavení Spannin-Tree-Protokolu a jeho variant, poznáte optimalizaci propustnosti pomocí agregace portů a seznámíte se s řešením pro optimalizaci síťové komunikace pomocí QoS.
  • Ukážeme vám protokol SNMP a další prostředky, které zde implementujeme v monitorovacích programech běžně používaných v dohledovém centru tak, abyste věděli, která část vaší sítě potřebuje další optimalizaci či údržbu. Nakonec se začínající správce stanic seznámí se správou operačních systémů Windows. Posluchači se dozvědí, jak systém nainstalovat, jak ho spravovat, sledovat a řešit potíže. Probírají se témata od nastavení parametrů sítě, přes zabezpečení až po správu dat a řešení potíží a sledování a optimalizaci výkonu.

Počet hodin: 120 vyučovacích hodin

Obsah kurzu:

  • Teorie sítí TCP/IP – nezbytné minimum správce (40 hodin)                     
  • Teorie sítí a TCP/IP – pokročilé síťové a bezdrátové technologie (40 hodin)
  • Windows 8  - nasazení a správa (40 hodin)

Osvědčení: Osvědčení o rekvalifikaci

Zakončení: Posluchač musí úspěšně absolvovat závěrečnou zkoušku – samostatnou práci. Po jejím úspěšném absolvování posluchač obdrží Osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

Číslo akreditace: MSMT-21253/2015-1/484

Výuka probíhá: výuka probíhá v Počítačové škole Gopas (Praha, Brno) dle vypsaných termínů, vždy od 9:00 do 16:00 s přestávkou na oběd, (vyučovací hodina = 45 min.).

Pro informace ohledně ceny prosím kontaktujte naše obchodní oddělení na tel. čísle 234 064 125 či prostřednictvím e-mailové adresy info@gopas.cz.

 

Pořadatel

GOPAS, a.s.
GOPAS, a.s.

Místo konání

Kodaňská 1441/46, 101 00 Praha

Nezávazná objednávka