Prace.cz  > Poradna > Praktické rady > 5 tipů pro firmy - Jak získat co nejvíce odpovědí na inzerát

Praktické rady: 5 tipů pro firmy - Jak získat co nejvíce odpovědí na inzerát

Šetřete si čas a úsilí při hledání zaměstnance. Inzerát na Prace.cz je nejrychlejší způsob, jak můžete okamžitě oslovit tisíce lidí, kteří opravdu chtějí pracovat. Přidáváme pár tipů, jak získat co nejvíce odpovědí od uchazečů, o které skutečně stojíte.

1. Hledejte na Prace.cz ty správné lidi

Na portále Prace.cz hledají uplatnění hlavně lidé, kteří pracují ve službách, výrobě nebo na běžných kancelářských pozicích. Sháníte právě je? Pak je inzerát na Prace.cz tou správnou volbou.

Hledáte spíše ambiciózní, vysokoškolsky vzdělané manažery a specialisty, kteří míří výš? Pak se vám vyplatí zadat inzerát na náš sesterský portál Jobs.cz.

2. Titulek rozhoduje o přečtení

Asistentka. Telefonní operátor. 

Podle titulku se uchazeči rozhodují, zda si inzerát přečtou. Chcete vystoupit z řady a zaujmout přesně lidi, které chcete? Nebo přesvědčit ty, kteří si málo důvěřují, že nehledáte přímo supermana? Řekněte to už v titulku.

„Asistent/ka s AJ v kosmetické firmě“ 

„Telefonní operátor – vhodné i pro lidi bez praxe“

3. Dávejte rovné příležitosti 

Nevylučujete nevědomky některé zájemce tím, že hledáte do kolektivu mladé kolegy, muže na práci skladníka, ženu na pozici recepční nebo Čechy na práci prodavačů? Dejte si při zadávání inzerátů pozor na diskriminaci – jednak je to protiprávní, působí to neseriózně a navíc se ochuzujete o skvělého recepčního, spolehlivou skladnici a pracovitého prodavače. Neomezujte se předsudky.

4. Pozor na požadavky

Naklonovat vašeho nejlepšího zaměstnance bohužel neumíme. Uvědomte si ale, že i ten někde začínal. V některých profesích je důležitější, aby byl člověk spolehlivý a pracovitý, než aby měl zkušenosti, které vaši zaměstnanci získali po třech letech u vás. 

Lidé, kteří jsou nezaměstnaní nebo jsou nějak znevýhodnění (například matky s malými dětmi), mají tendence se podceňovat. Neodraďte je přílišnými požadavky. Naopak je povzbuďte podrobným popisem náplně práce („třídění pošty, uvedení návštěv, starost o kávovar...“) podle čehož nejlépe posoudí, jestli na to mají.

Určitě zadejte i plat a místo práce. Inzeráty, které obsahují tyto údaje, získávají více odpovědí. 

5. Zařaďte inzerát do správného oboru

Nezapomeňte, že každý inzerát můžete zařadit až do tří profesí: například asistentka, administrativní pracovník a recepční. Váš inzerát pak uvidí každý, kdo hledá práci v těchto profesích. 

Máte dotazy? Můžete se nás ptát třeba na našem Facebooku.

Přejeme, abyste do firmy našli co nejrychleji ty správné lidi!

Vaše Prace.cz 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz