Prace.cz  >  Poradna  > Praktické rady  > 5 tipů pro firmy: Jak získat co nejvíce odpovědí na inzerát

Praktické rady: 5 tipů pro firmy: Jak získat co nejvíce odpovědí na inzerát

5 tipů pro firmy: Získejte na svůj inzerát co nejvíce kvalitních odpovědí

Šetřete si čas a úsilí při hledání zaměstnance. Inzerát na Prace.cz je nejrychlejším způsobem, jak můžete okamžitě oslovit tisíce lidí, kteří opravdu chtějí pracovat. Přidáváme pár tipů, jak pomocí něj získat co nejvíce odpovědí od uchazečů, o které skutečně stojíte.

1. Hledejte na Prace.cz ty správné lidi

Na portále Prace.cz hledají uplatnění hlavně lidé, kteří pracují ve službách, výrobě nebo na běžných kancelářských pozicích. Sháníte právě je? Pak je inzerát na Prace.cz tou správnou volbou.
Hledáte spíše ambiciózní, vysokoškolsky vzdělané manažery a specialisty, kteří míří výš? Pak se vám vyplatí zadat inzerát na našem sesterském portále Jobs.cz.

2. Titulek rozhoduje o přečtení

Asistentka. Telefonní operátor.
Podle titulku se lidé rozhodují, zda si inzerát přečtou. Chcete vystoupit z řady a zaujmout přesně lidi, které chcete? Nebo přesvědčit ty, kteří si málo důvěřují, že nehledáte přímo supermana? Řekněte to už v titulku.
„Asistent/ka s AJ v kosmetické firmě“
„Telefonní operátor – vhodné i pro lidi bez praxe“

3. Rovné příležitosti

Nevylučujete nevědomky některé zájemce tím, že hledáte do kolektivu mladé kolegy, muže na práci skladníka, ženu na pozici recepční nebo Čechy na práci prodavačů? Dejte si při zadávání inzerátů pozor na diskriminaci – jednak je to protiprávní, působí to neseriózně a navíc se ochuzujete o skvělého recepčního, spolehlivou skladnici a pracovitého prodavače. Neomezujte se předsudky.

4. Pozor na požadavky

Naklonovat vašeho nejlepšího zaměstnance bohužel neumíme. Uvědomte si ale, že i ten někde začínal. V některých profesích je důležitější, aby byl člověk spolehlivý a pracovitý, než aby měl zkušenosti, které mají Vaší zaměstnanci po třech letech u Vás.

Lidé, kteří jsou nezaměstnaní nebo jsou nějak znevýhodnění (např. matky s malými dětmi), mají tendence se podceňovat. Neodraďte je přílišnými požadavky. Naopak je povzbudíte podrobným popisem náplně práce (Např. „Třídění pošty, uvedení návštěv, starost o kávovar…“) podle čehož nejlépe posoudí, jestli na to mají.

Určitě zadejte i plat a místo práce. Inzeráty, které obsahují tyto údaje, získávají více odpovědí.

5. Zařaďte inzerát do správného oboru

Každý inzerát můžete zařadit až do tří profesí: Například asistentka, administrativní pracovník a recepční. Váš inzerát pak uvidí každý, kdo hledá práci v těchto profesích.
Jak zvýšit počet lidí, kteří ho uvidí? Vybírejte různé profese. Každá profese má na Prace.cz nadřazený obor (např. Administrativa). Pokud zadáváte více profesí, zkuste vybírat i různé obory (seznam všech profesí a nadřazených oborů nebo zkuste vyhledání na www.prace.cz).

Máte nějaké dotazy? Můžete se nás ptát třeba na našem Facebooku.
Přejeme rychlé nalezení zaměstnance do firmy!

Vaše Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz