Prace.cz  > Poradna > Právní rádce

Právní rádce

Co když šéf mění směny a další právní otázky   24.01.2018

Přečtěte si, v jakých situacích stojí zákoník práce na vaší straně a neférový zaměstnavatel si na vás nepřijde.

celý článek >>

Vše, co potřebujete vědět o podání výpovědi   22.11.2017

Jak podat výpověď, abyste se nedostali do křížku se zákonem? Vybrali jsme z vašich dotazů těchto 8 častých situací a osvětlíme, co dělat. Další dotazy můžete vkládat do komentářů pod článek.

celý článek >>

Zaměstnavatel mi dluží výplatu. Co můžu dělat?   1.08.2017

Pokud vám firma delší dobu dluží mzdu, je to velmi nepříjemné. Úspory se tenčí a naštvanost na zaměstnavatele stoupá. Zákoník práce je na vaší straně! Přečtěte si, jak tuto nelehkou situaci řešit a za jakých podmínek můžete podat okamžitou výpověď.

celý článek >>

Nemoc ve zkušebce a další právní dotazy ohledně peněz   12.02.2016

Příplatky za přesčasy, nemocenská, odstupné. V pracovním životě řešíme spoustu situací, které se týkají peněz. Vybrali jsme z naší právní poradny těchto 5 dotazů, které vám pomohou udělat si jasněji.

celý článek >>

Výpověď kvůli zdraví a další právní dotazy ohledně práce   15.01.2016

Jak se správně podává výpověď kvůli nemoci z povolání? A opravdu vám zaměstnavatel nemusí dopředu říct, že vám neprodlouží smlouvu?

celý článek >>

Jak ukončit dohodu o provedení práce (DPP)   25.11.2015

Na dohodu o provedení práce (DPP) můžete odpracovat až 300 hodin pro jednoho zaměstnavatele za kalendářní rok. Jak to udělat, pokud chcete dohodu ukončit ještě předtím, než tyto hodiny vyčerpáte? Radí právník Ondřej Preuss.

celý článek >>

Zaměstnavatel mi chce změnit směny. Má na to právo?   20.10.2015

Pracuji jako dělník na dvousměnný provoz. Přišel za mnou zaměstnavatel s tím, že od příštího měsíce budeme ráno chodit na 6:00 místo na 7:00. Lze se proti tomu nějak bránit?

celý článek >>

Vracím se z ciziny. Dostanu podporu?   17.08.2015

Poslední dva roky jsem pracovala v Rakousku. Když jsem se vrátila, šla jsem se registrovat na český úřad práce a žádat o podporu v nezaměstnanosti. Jenže mi ji nechtějí dát, prý si o ni mám požádat v Rakousku. Je to možné? Na dotaz čtenářky odpovídá JUDr. Ondřej Preuss z webu Dostupný advokát.

celý článek >>

Přivýdělek na mateřské: jde to, ale pozor na smlouvu   23.07.2015

Může maminka pokračovat ve své práci i na mateřské dovolené, aniž by přišla o příspěvek od státu? Jaká jsou omezení podnikání při mateřské či rodičovské dovolené a jak jednoduše vyloučit rizika s přivýdělky spojená?

celý článek >>

Práce načerno: vysokou pokutu riskují i zaměstnanci   19.06.2015

Jsem už dlouho bez práce. Teď se mi naskytla možnost pracovat na zkrácený úvazek v jedné menší firmě, ale bez smlouvy. Peníze mi chtějí vyplácet každý týden „na ruku“. Když to vezmu a budu pracovat vlastně načerno, hrozí postih i mě, nebo pouze zaměstnavateli?

celý článek >>
 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz