Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Co dělat, když vám odmítají dát mzdu, jakou chcete   10.07.2019

Jakmile na pohovoru dojde na vyjednávání o mzdě, lidé obvykle pocítí knedlík v krku. Částka, na které se dohodnou, ovlivní jejich život na dlouhou dobu. A samozřejmě, že nikomu není jedno, jestli bude brát o dva tisíce víc nebo míň... Jenže co dělat, když jste na pohovoru vyslovili požadovanou ...

celý článek >>

Vedro v práci: co vám zaměstnavatel musí poskytnout?   26.06.2019

Voduuuu! Když udeří tropická horka, na pracovním výkonu je to znát. A je celkem jedno, zda děláte ve výrobní hale nebo za počítačem v kanceláři. I když – s asfaltéry by v 35 °C měnil jen málokdo... Na co máte v letních vedrech od zaměstnavatele nárok?

celý článek >>

Co si personalisté povídají po pohovoru s vámi?   19.06.2019

Vše, co na pohovoru řeknete, personalisté později pečlivě analyzují. Jakmile za vámi zapadnou dveře, hlavou jim běží například tyto otázky.

celý článek >>

Zůstat, nebo odejít? Jak poznáte, že je čas změnit práci   4.06.2019

V práci řešíte pořád ty samé problémy, které šéf přehlíží. V neděli večer se vám pravidelně zhoršuje nálada, protože si uvědomíte, že ráno „tam" zase musíte. V práci někdy musíme zatnout zuby, ale nic se nemá přehánět. Následující signály napoví, že je možná čas jít o dům dál.

celý článek >>

7 otázek o dovolené: věděli jste, že vám ji šéf může i nařídit?   4.06.2019

Chcete jet na chalupu prvních 14 dní v červenci nebo už máte na tento termín koupený zájezd. Pokud to šéfovi řeknete dostatečně dopředu, nejspíš vám dovolenou hladce schválí. Věděli jste však, že vám firma může čerpání volna i nařídit? Udělejte si jasno v nejčastějších situacích ohledně čerpání ...

celý článek >>

Trvá to dlouho, inzerát je složitý a další věci, které lidi štvou na hledání práce   29.05.2019

Hledání zaměstnání může trvat déle, než jste čekali. Nebo se vám stále nedaří objevit vysněnou nabídku. Nevěšte hlavu, nejste v tom sami. Sepsali jsme věci, které lidi na hledání práce nejvíce štvou. Poradíme, jak se jimi nenechat otrávit.

celý článek >>

Chodící sopka, Remcálek a další typy protivných zákazníků   21.05.2019

Znají to prodavači, recepční, číšníci, operátoři zákaznických linek a vlastně všichni, kdo dělají ve službách v přímém kontaktu s lidmi. Někteří zákazníci jim rozzáří den sotva vstoupí do dveří, ale před jinými je lepší mít se na pozoru. Přečtěte si naši typologii protivných zákazníků. Který je ...

celý článek >>

Sociální sítě: i tady máte svůj životopis, o kterém možná nevíte   15.05.2019

Hledáte práci nebo chcete změnit tu stávající? Než odešlete životopis novému zaměstnavateli, prověřte si, jakou digitální stopu jste po sobě zanechali. Personalisté dnes nestudují jen pečlivě sepsané životopisy, ale zájemce si prověří i na internetu.

celý článek >>

Peníze na ruku, přesčasy jako samozřejmost. Co dělat, když šéf nejedná fér   30.04.2019

Šéf a maminka mají vždycky pravdu, říká se v nadsázce. Z praxe víme, že často tomu tak není. Co se dá dělat s tím, když se nadřízený nechová fér a nutí vás třeba i k věcem na hranici zákona? Nenechte si to líbit.

celý článek >>

Skákač na matracích a další profese, o kterých jste nevěděli, že existují   23.04.2019

Měli byste na to stát se profesionálním lenochem? Slyšeli jste o někom, kdo se živí jako vytrhávač nosních chloupků, sběrač vrbového proutí či dekoratér toalet na veřejných WC? Nejspíš ne. Tato povolání jsme si totiž vymysleli. Profesemi, o kterých píšeme v článku, se však lidé opravdu živí.

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz