Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Chodící sopka, Remcálek a další typy protivných zákazníků   21.05.2019

Znají to prodavači, recepční, číšníci, operátoři zákaznických linek a vlastně všichni, kdo dělají ve službách v přímém kontaktu s lidmi. Někteří zákazníci jim rozzáří den sotva vstoupí do dveří, ale před jinými je lepší mít se na pozoru. Přečtěte si naši typologii protivných zákazníků. Který je ...

celý článek >>

Sociální sítě: i tady máte svůj životopis, o kterém možná nevíte   15.05.2019

Hledáte práci nebo chcete změnit tu stávající? Než odešlete životopis novému zaměstnavateli, prověřte si, jakou digitální stopu jste po sobě zanechali. Personalisté dnes nestudují jen pečlivě sepsané životopisy, ale zájemce si prověří i na internetu.

celý článek >>

Peníze na ruku, přesčasy jako samozřejmost. Co dělat, když šéf nejedná fér   30.04.2019

Šéf a maminka mají vždycky pravdu, říká se v nadsázce. Z praxe víme, že často tomu tak není. Co se dá dělat s tím, když se nadřízený nechová fér a nutí vás třeba i k věcem na hranici zákona? Nenechte si to líbit.

celý článek >>

Skákač na matracích a další profese, o kterých jste nevěděli, že existují   23.04.2019

Měli byste na to stát se profesionálním lenochem? Slyšeli jste o někom, kdo se živí jako vytrhávač nosních chloupků, sběrač vrbového proutí či dekoratér toalet na veřejných WC? Nejspíš ne. Tato povolání jsme si totiž vymysleli. Profesemi, o kterých píšeme v článku, se však lidé opravdu živí.

celý článek >>

Profíkem do poslední chvíle. Tipy, jak „přežít“ výpovědní dobu   16.04.2019

Tak a je to tady. Dali jste výpověď a běží vám dvouměsíční výpovědní doba. Myšlenkami jste možná už někde úplně jinde, přesto raději fungujte tak jako dosud. Flákat své povinnosti by se mohlo vymstít. Nikdy totiž nevíte, jestli se s kolegy nepotkáte na jiném místě. Jak přežít poslední dny ve staré ...

celý článek >>

Šéf zjistil, že si hledáte novou práci. Co na to říct?   10.04.2019

Ajaj, tohle je nepříjemné. Šéf se dozvěděl, že mu chcete zmizet za lepší prací. Poradíme vám, jak z téhle situace elegantně vybruslit.

celý článek >>

Zastaralé rady o hledání práce, které je fakt lepší zapomenout   3.04.2019

Tak, jak se kolem nás vše mění a vyvíjí, mění se i rady ohledně hledání práce. Co platilo kdysi, dnes už neplatí. Jestliže zrovna hledáte po x letech novou práci, může se vám hodit vědět, jaké rady už jsou pasé.

celý článek >>

Mlčeti zlato. 7 vět, které na pohovoru raději neříkejte   27.03.2019

Někdy to člověk ani nemyslí špatně – a vypadne z něj nějaká blbost. To se samozřejmě netýká jen pracovního pohovoru, ale i jiných situací v životě. V dnešním článku se zaměříme na ten pohovor. Dejte si pozor na těchto 7 vět, které vám mohou zbytečně pokazit reputaci.

celý článek >>

Mezery v životopise: tipy, jak je na pohovoru vysvětlíte   13.03.2019

Ne vždy se povede, že na sebe pracovní zkušenosti těsně navazují. V životopisu pak vznikne mezera, která personalistům neunikne. Jak na pohovoru ustát jejich šťourání a srozumitelně vysvětlit, proč máte mezi dvěma zaměstnáními pauzu?

celý článek >>

Kolegové mě využívají. Šéf má oblíbence. Jak řešit časté spory v práci?   11.03.2019

Vycházíte ostatním vstříc a oni se na vás „na oplátku“ vykašlou. Šéf má oblíbence, mezi které nepatříte. Podobné spory na pracovišti jsou celkem běžné. Jak je řešit? Cílem není strčit hlavu do písku, protože neřešený konflikt se často stupňuje a narůstá do obřích rozměrů. Jak si tedy s pracovními ...

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz