Prace.cz  > Poradna > Tipy a články

Aktuální články

Nové zásady ochrany soukromí a podmínky používání   22.05.2018

Jsme moc rádi, že využíváte nebo jste v minulosti využili portál Prace.cz, který patří do rodiny služeb LMC (Prace.cz, Jobs.cz, Práce za rohem, Atmoskop, Seduo, Jobote).

celý článek >>

Šéf zjistil, že si hledáte novou práci. Co na to říct?   14.05.2018

Ajaj, tohle je nepříjemné. Šéf se dozvěděl, že mu chcete zmizet za lepší prací. Poradíme vám, jak z téhle situace elegantně vybruslit.

celý článek >>

Odstupné, příplatky za přesčasy a další věci, na které máte právo   25.04.2018

Zákoník práce zaměstnance chrání a přiznává jim řadu práv. Ne o všem ale lidé vědí. Víte například, že z odstupného se neplatí zdravotní ani sociální pojištění?

celý článek >>

Mezery v životopise: tipy, jak je na pohovoru vysvětlíte   18.04.2018

Ne vždy se povede, že na sebe pracovní zkušenosti těsně navazují. V životopise pak vznikne mezera, která pozornosti personalistů neunikne. Jak na pohovoru ustát jejich šťourání a srozumitelně vysvětlit, proč máte mezi dvěma zaměstnáními pauzu?

celý článek >>

Proč personalisté pokládají určité otázky a kam jimi skutečně míří?   10.04.2018

Kam personalisté skutečně míří, když na pohovoru chtějí, abyste jim řekli něco o sobě? Nebo jim odkryli své silné a slabé stránky? Prozradíme vám to.

celý článek >>

První den v nové práci: jak to hladce zvládnout?   4.04.2018

Možná vás už brzy čeká čeká první den v nové práci. Co si na sebe obléknout? Jak nejlépe zapadnout? Jak přežít zkušebku? Poradíme vám, jak úspěšně proplout všemi nástrahami.

celý článek >>

Mzda 25 000 Kč měsíčně: uvádí ji každý třetí inzerát   20.03.2018

Třetina aktuálních nabídek na Prace.cz uvádí měsíční mzdu 25.000 Kč měsíčně (nebo i víc). Zaměstnavatelům chybí lidé, a tak se je snaží nalákat na lepší peníze. Na zmíněný plat dosáhnete v administrativě, dopravě, výrobě a dalších oborech. Záleží samozřejmě na konkrétní pozici, ale z následujícího ...

celý článek >>

Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat   13.03.2018

Kalendář už jsme přetočili na březen a jaro se blíží mílovými kroky. Teplejší počasí a delší dny znamenají i více příležitostí si vydělat. Jaké práce a brigády si můžete na jaře najít?

celý článek >>

10 profesí, kde teď nejvíc rostou nástupní mzdy   7.03.2018

Vrátní, cukráři nebo barmani patří mezi profese, kterým teď nejvíce rostou nabízené nástupní mzdy. Pokud se tedy rozhodnou změnit práci, na pohovoru si mohou vyjednat až o třetinu více peněz než před rokem. A to už je pořádný rozdíl. V jakých dalších profesích jdou nabízené mzdy nahoru?

celý článek >>

Životopis není tetování. Tipy, jak ho snadno upravíte na míru pozici   25.02.2018

„Vždy svůj životopis upravte na míru pozici, kam se hlásíte.“ Tak zní jedna z nejčastějších rad pro psaní životopisu. Možná tápete, co přesně to znamená. Tedy jaké pasáže je dobré upravit a hlavně jak. Čtěte dál, prozradíme vám to.

celý článek >>
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o, bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Podmínky portálu Prace.cz