Prace.cz  >  Poradna  > Praktické rady  > Práce bez bariér

Praktické rady: Práce bez bariér

Osoby se zdravotním postižením se při hledání práce nacházejí v nezáviděníhodné situaci. Zaměstnavatelé mají dle Zákona o zaměstnanosti povinnost vyčlenit 4 % pracovních míst pro OZP. Často ale toto nařízení obcházejí tzv. náhradním plněním. To znamená, že než aby zaměstnali OZP, raději odebírají výrobky z chráněných dílen, nebo odvádějí do státního rozpočtu stanovený objem financí. 
Konto bariéry se svou činností snaží náhled na zaměstnávání osob se zdravotním postižením změnit. I proto ve spolupráci s partnery pořádá 18. září na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze Jobfair bez bariér. Účastníci během něj mají možnost seznámit se se zaměstnavateli přístupnými zaměstnávání OZP. Navíc si mohou přímo od personalistů nechat zkonzultovat svůj životopis, nechat si poradit s motivačním dopisem, seznámit se s psychometrickými testy používanými ve výběrovém řízení a získat další tipy na hledání práce. Mimo personalisty ze zúčastněných firem jim poskytnou odbornou radu i specialisté ze společnosti LMC, provozovatele serveru Práce.cz.
Pokud je pro vás obtížné se Jobfair bez bariér dostavit, zkuste si najít práci v sekci Nabídky pro OZP přímo na těchto stránkách. 
Zdroj: Práce.cz
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz