Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > 5 mýtů o podnikání

Tipy a články: 5 mýtů o podnikání

Začít podnikat není jednoduché. Kromě toho podnikání obklopuje řada mylných představ. Článek proto upozorňuje na nejčastější mýty, které mohou od samostatného podnikání odrazovat nebo dokonce vést k předčasnému neúspěchu.

  • 4. 8. 2009

1.   Jsme-li dobří přátelé, budeme dobří obchodní partneři. Tato souvislost rozhodně neplatí automaticky. Ve skutečnosti je třeba umět jasně si oddělit soukromý život od obchodních záležitostí. I když někteří přátelé nebo rodinní příslušníci jsou skvělými obchodními partnery, je to spíše výjimka než pravidlo.

2.   Když najmu více lidí, dokončím své projekty rychleji. Tento mýtus může vést k nebezpečnému náboru příliš mnoha lidí ve slepé důvěře, že jsou potřební k rozjetí byznysu. Pravda je taková, že čím více zaměstnanců najmete, tím složitější to pro vás bude. Zaměstnance je třeba správně řídit, což je v začátcích při mnoha lidech velmi obtížné.

3.   Když založíte firmu, zákazníci přijdou sami. Vybudování komunity zákazníků je práce, která si žádá mnoho času a energie.

4.   Čím více zákazníků získám, tím budu bohatší. Ve skutečnosti je třeba soustředit se na plnění potřeb zákazníků a poskytování kvalitních služeb bez ohledu na jejich počet, který se bude stále měnit.

5.   Pokud chci rozjet dobrý podnikatelský nápad, potřebuji rizikový kapitál. Rizikový kapitál je pouze jednou z možností a funguje jen v určitých odvětvích.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz