Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > 5 profesí, ve kterých máte větší šanci

Tipy a články: 5 profesí, ve kterých máte větší šanci

Odpovídáte na inzeráty, ale firmy neodpovídají vám? Možná to zkoušíte v profesích, kde se točí obrovská konkurence uchazečů. Vybrali jsme pro vás pět zaměstnání, kde takový přetlak není.

11. 12. 2014

1. Technik ve strojírenství

„Ono se to nějak rozbilo…“ Jsou pro vás taková slova výzvou a vysloveně vás baví přicházet na to, proč věci nefungují, jak by měly? Pak se vám bude práce technika ve strojírenství líbit. A navíc je to zaměstnání, ve kterém můžete vydržet roky – šikovné techniky si firmy hýčkají.

» Nabídky pro techniky ve strojírenství

Co je vaší výhodou: znalost jazyků (angličtina, němčina), znalost programu CAD, strojírenské vzdělání, schopnost pracovat s technickou dokumentací.

2. Obchodní zástupce

„Program, který jste nám dodali, nějak blbne.“ Jako obchodní zástupce budete „první na ráně“, pokud zákazníkovi něco nefunguje. Ale vyslechnete si také spoustu pochval a vděku – to když klientovi dodáte řešení, které mu usnadní život. Obchodní zástupci navazují nové obchodní vztahy a pečují o ty stávající. Není to jednoduchá práce – časově náročná, někdy trochu nevděčná… Ale pokud nesnášíte stereotyp a sezení v kanceláři od-do, můžete se v této profesi najít.

» Nabídky pro obchodní zástupce

Co je vaší výhodou: komunikativnost, reprezentativní vystupování, schopnost učit se nové věci a dokázat klientům srozumitelně vysvětlit, v čem výrobek nebo služba spočívá.

3. Operátor výroby

„Montuj, pájkuj, šroubuj, zajisti.“ Pracujete rádi rukama? Zkuste se přihlásit na operátora výroby. Vaším úkolem bude dohlížet na chod výrobní linky, případně montovat a kompletovat výrobky a dbát na jejich kvalitu. Operátoři výroby často pracují na směny – na dvě nebo na tři. Za práci večer, v noci nebo o víkendech ale dostávají příplatek.

» Nabídky pro operátory výroby

Co je vaší výhodou: pečlivost, zručnost, trpělivost. Pozice je vhodná i pro absolventy.

4. Pracovník ostrahy

„Haló, pane, co máte pod tou bundou?!“ Hlídat cizí majetek a bezpečí, to je práce ostrahy. Hlídají nejen v supermarketech a firmách, ale třeba i v luxusních rezidenčních objektech. Náročnou službu jim často pomáhají zvládat parťáci: služební psi.

» Nabídky pro pracovníky ostrahy

Co je vaší výhodou: fyzická zdatnost, znalost kamerových a zabezpečovacích systémů, osvědčení o kvalifikaci Strážný.

5. Elektrotechnik

Práce, kterou nemůže dělat jen tak každý. A právě proto je o šikovné elektrotechniky velký zájem. Bez odpovídajícího vzdělání vás ale nevezmou – pokud tedy nemáte učiliště nebo střední školu potřebného zaměření, zkuste rekvalifikaci. Místo pak můžete najít nejen ve výrobních podnicích, ale i v telekomunikačních společnostech.

» Nabídky pro elektrotechniky

Co je vaší výhodou: pečlivost, technické myšlení, znalost vyhlášky 50/1978.

Prace.cz

Kam dál?

Zaměstnavatel mi dluží výplatu. Co můžu dělat?

Čtenářka Alice: Co jsme jí doporučili změnit v životopise

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz