Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > 5 tipů pro oživení vztahů se šéfem

Tipy a články: 5 tipů pro oživení vztahů se šéfem

Tak jako všechny vztahy začne i váš vztah s nadřízeným časem stagnovat. Nikdy vak není pozdě přinést více života do vaší spolupráce. Nejen, že si tím zajistíte bezpečnější pracovní místo, získáte i větší obdiv a uznání nadřízeného, včetně silnější loajality.

– Buďte skromní. Uvědomte si, že vše se netočí kolem vás. Nepředpokládejte, že se o vás šéf bude stále starat. Místo toho se snažte sami zjistit, co můžete udělat, aby se vám lépe spolupracovalo, více jste přispívali k firemním cílům a váš šéf vypadal lépe před svými šéfy.

– Buďte upřímní. Všichni dělají chyby. Naučte se proto přiznat, uděláte-li chybu. Společně pak hledejte řešení. Nenechte se chytit při lži a vymlouvání, připravilo by vás to o důvěryhodnost.

– Respektujte šéfův čas. Společný čas využívejte rozvážně a efektivně. Přicházejte vždy se seznamem věcí, které chcete řešit a řešte je rychle. Šéf vás raději přijme, když bude vědět, že brzy odejdete.

– Buďte soběstační. Uvědomte si, že šéf vás nebude vodit za ruku v každé složitější situaci. O pomoc jej žádejte až ve chvíli, kdy prověříte všechny možnosti, které můžete udělat sami. Připravte si také předem řešení, které můžete realizovat s šéfovou pomocí.

– Buďte ochotní. Pokud vás šéf o něco požádá, snažte se mu přizpůsobit. Dobrovolně řešte věci, o nichž víte, že je třeba je řešit, aniž by vám to muselo být připomínáno.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz