Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Automobilka TPCA do léta přijme 700 lidí

Tipy a články: Automobilka TPCA do léta přijme 700 lidí

Kolínská automobilka TPCA plánuje do konce léta přijmout dalších 700 lidí. Firma v březnu vyrobila 18 tisíc vozů, což je skoro o sedm procent více, než ve stejnou dobu před rokem. Od května bude TPCA vyrábět nové modely, které nedávno představila na autosalonu v Ženevě.

22. 4. 2014

↑ Kolínská automobilka TPCA potřebuje obsadit hlavně dělnické pozice.

Mzda po zkušebce přes 20 tisíc

Nábor nových pracovníků se týká dělnických pozic. Nástupní mzda činí po dobu prvních dvou měsíců 18 tisíc korun, od čtvrtého měsíce se výdělek zvyšuje na 20 570 korun hrubého měsíčně. Automobilka se sídlem v Kolíně nové posily nabírá prostřednictvím personálních agentur. „Nejlepším agenturním zaměstnancům umožníme přejít do kmenového stavu. Každý takový zaměstnanec získá smlouvu na dobu určitou, která může být později prodloužena na dobu neurčitou,“ uvedla firma.

Počet zaměstnanců poroste

Téměř všichni současní zaměstnanci automobilky TPCA pocházejí z České republiky, část je ze Slovenska. Více než 70 procent zaměstnanců žije ve městech a obcích vzdálených do 30 kilometrů od továrny. Do konce letošního roku chce TPCA počet zaměstnanců navýšit na 3500.

Nové městské Citroeny

Japonsko-francouzská automobilka TPCA na začátku letošního března představila novou generaci malých městských vozů Citroen C1, Peugeot 108 a Toyota Aygo, do jejichž uvedení investovala zhruba 15 miliard korun. Firma loni vyrobila 185 tisíc vozů. Letos TPCA plánuje vyrobit asi 210 tisíc aut.

ČTK, Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz