Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Bezplatné kariérní poradenství pro zdravotně postižené

Tipy a články: Bezplatné kariérní poradenství pro zdravotně postižené

Santé Institut, s. r. o. a Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením pořádají pro lidi s handicapem bezplatný vzdělávací projekt, který jim pomůže zlepšit šance na trhu práce. 

Lidé se zdravotním postižením se naučí, jak oslovovat zaměstnavatele nebo podle čeho si vybrat vhodnou rekvalifikaci. Co vzdělávací projekt nabídne?

Motivaci:

  • bilanční a pracovní diagnostika, zhodnocení schopností účastníka. Výsledky této části poslouží pro následný výběr rekvalifikace a zprostředkování práce,
  • motivační a poradenské aktivity. Účastníci se dozvědí, jak se prezentovat zaměstnavateli, naučí se prezentovat svoje zdravotní postižení jako součást, která nemusí být na trhu práce limitující.

Poradenství:

Zaměstnávání OZP – zákon o zaměstnanosti, kompetence Úřadů práce, podporované zaměstnávání, práva a povinnosti zaměstnavatelů, náhradní plnění.

Státní podpora OZP – zákon o sociálních službách, příspěvek na péči, peněžní dávky státní sociální podpory a sociální péče, mimořádné výhody ZTP, jednání s úřady.

Účastníci získají dovedností, které povedou k lepší orientaci na otevřeném trhu práce, naučí se rozpoznat práva a povinností zaměstnance, získají kompletní přehled o legislativě zaměstnávání OZP a rady pro kontakt s úřady práce a zaměstnavateli.

Vybraným účastníkům projekt poskytne rekvalifikaci. Účastník obdrží certifikát a získá individuální poradenství od konzultantské společnosti DRILL B. S.
Cílem projektu je zprostředkování práce účastníkům.

Účast na projektu je pro účastníky bezplatná.

KONTAKTY:

E-mail: esf@sante-institut.cz

Telefon: +420 776 566 661

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz