Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Brigád je víc než loni. Letní přivýdělek hledejte už teď

Tipy a články: Brigád je víc než loni. Letní přivýdělek hledejte už teď

Na úvod dobrá zpráva: firmy letos hledají více brigádníků než ve stejnou dobu před rokem. Očekáváme, že na Prace.cz se v průběhu května objeví 8000 brigádnických pozic. A do konce července to může být až 25 000 možností, jak si přivydělat.

7. 5. 2014

↑ Brigáda na léto? Co třeba prodej zmrzliny?

Záskoky za dovolenou

Pokud plánujete brigádu na léto, není lepší chvíle, kdy začít s jejím hledáním, než právě teď. Firmy už většinou vědí, jak si zaměstnanci plánují vybírat letní dovolenou, a tak hledají prázdninové pomocníky. Příležitosti jsou například v administrativě (záskoky za recepční, asistentky, fakturanty), prodeji (obsluha nejrůznějších obchodů a stánků) nebo řemeslech (pomoc s kompletací výrobků nebo úklidem).

Kolik si na brigádě vyděláte?

Na brigádě si můžete vydělat nejčastěji mezi 75 až 100 korunami za hodinu. U méně kvalifikovaných pozic může být odměna nižší (asi 65 korun za hodinu). Pokud zvládáte trochu pokročileji cizí jazyky, můžete zkusit štěstí v cestovním ruchu a gastronomii, například jako číšník/servírka, hotelový portýr nebo pokojská.

I na poslední chvíli

V létě si chtějí přivydělat nejen studenti, ale i nezaměstnaní nebo učitelé, kteří mají o prázdninách volno. I když je nejlepší hledat letní brigádu s předstihem, případní opozdilci nemusejí propadat skepsi – i když v červnu a červenci poptávka po brigádnické síle mírně zeslábne, i na poslední chvíli budou na Prace.cz dostupné řádově tisícovky dalších přivýdělků.

Co je například v nabídce?

Vybíráme pro vás pár zajímavých aktuálních brigád:

» Recepční s AJ Praha: 80 Kč/hod.

» Správce klientských služeb pro ČEZ Brno: 90 – 110 kč/hod.

» Nastavování mobilních telefonů Praha: 95 Kč/hod.

» Promotér Zlínský kraj: plat neuveden

» Prodej zmrzliny Brno: 60 – 70 Kč/hod.

» Pracovník novinových služeb Ostrava: plat neuveden

» Venkovní hostesky Vrchlabí: 100 Kč/hod.

» Strážný, ostraha obchodu Litoměřice: 65 Kč/hod.

» Referent prodeje zájezdů Praha: plat neuveden

» Sekání trávy Pardubice: 100 Kč/den

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz