Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Britové si pochvalují jízdu do práce na kole

Tipy a články: Britové si pochvalují jízdu do práce na kole

Většina (89 %) britských zaměstnavatelů, kteří poskytují svým zaměstnancům programy dojíždění do práce na kole, považuje tento benefit za důležitý nástroj zvyšování angažovanosti zaměstnanců. 98 % zaměstnanců, kteří se do programů zapojují, by pak totéž doporučilo i dalším kolegům.

Vyplývá to ze studie organizace Cycle to Work Alliance, která sdružuje poskytovatele řešení firemních programů dojíždění do práce na kole.

Tzv. Cycle-to-work schemes patří v Británii k zaměstnaneckým výhodám osvobozeným od daní. Firmy jejich prostřednictvím pronajímají zaměstnancům jízdní kola za účelem dojíždění do práce. Programy podporuje i ministr dopravy Norman Baker.

Studie, která oslovila 44500 zaměstnanců dojíždějících do práce na kole a 1233 zaměstnavatelů, kteří jim tuto možnost zprostředkovávají, ukázala, že program je nejpopulárnější mezi novými cyklisty. Dvě třetiny účastníků programů totiž dříve na kole nejezdily a 70 % se považuje za začínající nebo příležitostné cyklisty.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz