Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Cesta k nové práci

Tipy a články: Cesta k nové práci

Možná jste se právě rozhodli změnit pracovní působiště. Anebo jste o práci z nejrůznějších důvodů nechtěně přišli. Případně jste na trhu práce noví a hledáte své první profesní uplatnění. Ať už je vaše motivace pro nalezení práce jakákoliv, rozhodně se vyplatí rozhodit co nejširší sítě.Pracovní portály

Zdaleka nejširší nabídku pracovních míst najdete na specializovaných webových stránkách. Nejvíce aktuálních volných pozic pro nejrůznější profese a regiony naleznete právě na tomto místě. Vhodnou práci můžete jednoduše vyhledávat podle oboru, regionu, případně dalších kritérií.

Známí
Jednou z nepřirozenějších cest, jak se dozvědět o zajímavé práci, je kontakt se známými. Zejména místní zaměstnavatelé dávají při hledání nových posil často na doporučení svého okolí. Tak se mohou dozvědět i o vás a nabídnout vám práci.

Stránky zaměstnavatelů
Zvláště velké společnosti většinou zveřejňují volné pozice také na svých webových stránkách. Hledejte pod záložkami s názvem kariéra, volná pracovní místa apod.

Úřad práce
Pokud vám dá zaměstnavatel výpověď, měl by být úřad práce první institucí, do které povedou vaše kroky. A to i v okamžiku, kdy se chystáte hledat práci vlastními silami. Jen na základě návštěvy úřadu práce vám totiž může být přiznána podpora v nezaměstnanosti, která vám pomůže překlenout nelehké období, kdy jste bez zaměstnání.

Rekvalifikace
Změna či rozšíření dosavadního pracovního zaměření je vhodná v okamžiku, kdy se vám dlouhodobě nedaří najít uplatnění, nebo chcete změnit svou dosavadní profesní dráhu. I v tomto případě představuje úřad práce spojence, který vám pomůže vše potřebné pro výkon rekvalifikace zařídit.

Obdobu představuje nově i projekt Stáže ve firmách. Jeho cílem je pomoci uchazečům o práci získat zkušenosti přímo u zaměstnavatelů, a usnadnit jim tak hledání dalšího uplatnění.

Pracovní agentury
Cílem personálních agentur je najít svým zákazníkům z řad firem co nejrychleji vhodné kandidáty. Proto s registrovanými uchazeči aktivně pracují a oslovují je v okamžiku, kdy pro ně mají vhodnou pracovní nabídku. Navíc vám mohou pomoci s vyhotovením životopisu a dát vám cenné tipy k pohovoru.

Samostatné podnikání
Práci nemusíte jen hledat, můžete si ji i sami vytvořit. Možná chcete péct dorty, mít truhlářskou dílnu, vést ostatním účetnictví nebo jinak podnikat.  Postavit se na vlastní nohy můžete kdykoliv. Začít v malém se dá v kterýkoliv okamžik a je jen na vás, jak moc budete chtít své podnikání rozšiřovat.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz