Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Co Prace.cz dělá pro to, aby vám firmy odpovídaly

Tipy a články: Co Prace.cz dělá pro to, aby vám firmy odpovídaly

Pošlete životopis a firma se vůbec neozve. Takhle se to stane párkrát za sebou a člověk aby sebevědomí hledal lupou. Bohužel víme, že tohle je problém a snažíme se s tím něco dělat.

1. 8. 2017

Firmy, které odpovídají

U některých inzerátů na Prace.cz si nově můžete všimnout hlášky: Odpoví do 2 týdnů. Znamená to, že o dané firmě víme, že lidem odpovídá.

Tento „odznáček” firmám dává přímo Prace.cz. Získávají ho od nás zaměstnavatelé, u kterých máme zjištěno, že do 14 dnů reagují alespoň na 80 % došlých životopisů.

Pokud tedy odpovíte na inzerát, u kterého vidíte Odpoví do 2 týdnů, znamená to, že by se vám firma měla ozvat do čtrnácti dnů od chvíle, kdy jste poslali životopis.

Jak chápat novou hlášku u inzerátů

Informaci o odpovídání/neodpovídání ale bohužel nedokážeme zjistit úplně o všech firmách, které na Prace.cz inzerují. Bezpečně to víme jen u těch, které používají náš systém na zpracování životopisů: díky němu dokážeme zjistit, co se s životopisy děje. Systém ale nemají všichni zaměstnavatelé.

„Nechtěl bych tedy vzbudit dojem, že na inzeráty bez zmíněné hlášky nemá smysl odpovídat,“ upozorňuje Michal Dlouhý z Prace.cz.

Pokud tedy hlášku u nabídky nevidíte, neznamená to automaticky, že ji vystavila firma, která dělá tzv. mrtvého brouka. „Myslíme si, že je hodně důležité, aby personalisté lidem odpovídali. Tohle je z naší strany první krok, jak k tomu chceme přispět,“ říká Michal z Prace.cz.

» Proč vám firmy neodpovídají a co s tím

Jaké máte zkušenosti s (ne)odpovídáním firem? Napište nám to do diskuze pod článkem!

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz