Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Další náročný rok je za námi. Teď je na řadě vánoční odpočinek

Tipy a články: Další náročný rok je za námi. Teď je na řadě vánoční odpočinek

Různá omezení, zavírání provozů, ale také rozkvět určitých odvětví, jako je prodej přes internet nebo možnost vyřídit spoustu věcí na dálku. Doba stále není pro mnohé úplně jednoduchá. Je ale obdivuhodné, jak se s ní dokáží lidé vyrovnat. Ať patří mezi zaměstnance, nebo práci zrovna hledají. Ti všichni si teď proto zaslouží na chvíli „vypnout“ a nabrat ve vánoční pauze síly.

O lidech v některých profesích platí, že si mohou už před Vánocemi a pak během „mezisvátečního“ období vzít beze všeho volno. Pak jsou ale zaměstnanci, kteří musí pracovat i před a během svátků. Nejsou to jen zdravotníci, ale momentálně třeba i zaměstnanci různých doručovacích služeb, obchodů a skladů. Ti všichni pořád ještě dělají na tom, abychom my ostatní měli krásného a bohatého Ježíška. I jim se nicméně blíží chvíle, kdy si budou moct pořádně „ofrknout“.

Ani uplynulý rok nebyl lehký

A právě odpočinek by měli brát všichni, nejen zaměstnanci, v nadcházejících dnech vážně. Ani loni, ani letos jsme nečelili úplně jednoduché situaci. Řada provozů se musela vyrovnat s omezením provozu nebo karanténami, což zvyšovalo vytížení zbylých zaměstnanců. V takto vypjaté situaci bylo často nemožné brát si dovolenou.

Na spoustu opatření v běžném životě i na pracovišti jsme si zvykli. To ale neznamená, že nás nezatěžují. A právě proto je potřeba si nyní pořádně odpočinout a nabrat síly do nového roku.

Svět práce můžete nechat na chvíli spát

Pokud to jde, svět práce proto nechte v tomto období plavat. Užívejte si dny, během nichž nemusíte vstávat, ale za to můžete trávit čas se svými blízkými.

Jste-li zrovna ve fázi určitého přerodu, uvažujete například o změně práce a tato myšlenka vám nedá spát, můžete se tu a tam na pracovní nabídky podívat. Ale žádnou zásadní chybu neuděláte, když to necháte až na leden. Právě tehdy začnou firmy opět intenzivněji nabírat.

Z hlediska počtu nabízených pozic bývá právě leden jedním z nejsilnějších měsíců. Uvidíte sami, až se po Novém roce podíváte na náš server Prace.cz. Ten tu pro vás bude i nadále, aby vám hledání toho pravého zaměstnání a celý váš pracovní život co nejvíc usnadňoval.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz