Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Dobrá zpráva: stavební firmy chtějí nabírat

Tipy a články: Dobrá zpráva: stavební firmy chtějí nabírat

České stavebnictví příští rok nabídne nová pracovní místa. Tato dobrá zpráva přichází po několika letech masívního propouštění. Nejvíce práce mají stavební firmy se zakázkami na železnici.

19. 11. 2014

↑ Stavební firmy začnou příští rok nabírat.

Hlavně velcí hráči

Nové pracovníky budou hledat hlavně velké společnosti a firmy, které se věnují inženýrským a dopravním stavbám. Tito zaměstnavatelé očekávají v roce 2015 velký nárůst zakázek. Firmy potřebují sehnat hlavně dělníky. Příležitosti pro administrativní síly nebo manažery už ale tak výrazné nebudou.

» Stavebnictví a reality: nabídky práce

Mistři, dělníci, stavbyvedoucí

„Pravděpodobně dojde k náboru nových stavbyvedoucích, mistrů a dělnických profesí,“ řekl obchodní ředitel společnosti Průmstav Milan Valenta. Obchodní ředitel firmy RD Rýmařov Jiří Pohloudek upozornil na problémy s kvalifikací některých uchazečů. „Na trhu začíná být nedostatek odborných profesí. Poptávka po nich začne být vysoká,“ uvedl.

Krize zasáhla tvrdě

Stavebnictví patří k oborům, které nejhůře zasáhla nedávná ekonomická krize. Stavaři od roku 2008 přišli o 443 miliard korun, což je obrat za jeden rok. Podle analýzy statistických dat za tu dobu zkrachovalo 41 větších firem, o práci přišlo až 50 tisíc lidí.

Prace.cz

Kam dál?

Nabídka práce ve stavebnictví a realitách

Zrušíte nástup za pět minut dvanáct? Zaplatíte škodu

Kalkulačky Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz