Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > E-learning: Když chybí čas, ale nechybí zájem

Tipy a články: E-learning: Když chybí čas, ale nechybí zájem

E-learning či online učení je forma vzdělávání vhodná pro studenty se silnou motivací, orientací na plnění cílů a disciplínou. Představuje vhodnou alternativu zejména pro dospělé, kteří chtějí propojit studium s prací. Jaké jsou jeho výhody?

– Neomezený přístup ke studiu. Studovat můžete, kdy chcete. To je velmi atraktivní především pro ty, kterým nevyhovuje strukturovaný přístup ke studiu. Může to být výhodou také v případě nutnosti zvládat i jiné závazky, jako je péče o děti či rodiče nebo zaměstnání.

– Přístup ke specializovaným látkám. E-learningové kurzy jsou často zaměřeny na vysoce specializované obory, které oslovují menší skupiny zájemců o studium, a proto bývá obtížné najít klasický kurz. E-learningové kurzy nevyžadují, aby se studenti stěhovali nebo dojížděli. Přesto mohou studovat na renomovaných institucích.

– Přístup ke geograficky vzdáleným vzdělávacím institucím a programům. E-learningové kurzy nevyžadují, aby se studenti stěhovali nebo dojížděli. Přesto mohou studovat na renomovaných institucích.

– Forma učení vhodná pro technicky zdatné.
E-learningové studium je ideální pro mladé lidi, kteří ovládají informační technologie a baví je využívat všechny jejich možnosti.

– Možnost určovat si tempo. Student e-learningových kurzů si většinou může sám určit, jak rychle bude postupovat ve studiu. Rychlí tak nejsou brzděni a pomalejší nejsou ve stresu z nedostatku času.

– Úspory nákladů. E-learningové studium šetří náklady na dojíždění, vylučuje problémy s parkováním atd.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz