Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Flexibilita je v dnešní době nezbytná

Tipy a články: Flexibilita je v dnešní době nezbytná

Pouze člověk žijící v naprosté izolaci neviděl v posledních letech kolem sebe velké množství změn. Řada lidí například přišla o práci a má dlouhodobé problémy najít si novou. Klíčem k úspěchu v náročných dobách může být zachování flexibility a schopnosti přizpůsobovat se. Je to sice jedna z věcí, která se snadněji říká, než dělá, ale dosáhnout jí může každý. Článek přichází se třemi doporučeními.

– Věřte tomu, že jste pružní a přizpůsobiví. Jak říkal Henry Ford: „Ať už si myslíte, že můžete, nebo nemůžete, v obou případech máte pravdu.“

– Dejte dohromady své úspěchy. Sepište si pět svých největších životních úspěchů, které vám přinesly nejvíce uspokojení. Pro každý úspěch si pak zaznamenejte dovednosti a postoje, bez nichž byste jej nedosáhli.

– Budujte kontakty. Mluvte o svých úspěších a dovednostech s lidmi ve svém okolí. Mohou se vám naskytnout nové zajímavé příležitosti a pohledy na to, čím se zabýváte.

Práce a kariéra může být pomíjivá, zatímco flexibilita zůstává klíčem k přežití.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz