Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Google hledá dva tisíce nových zaměstnanců

Tipy a články: Google hledá dva tisíce nových zaměstnanců

Technologický gigant Google plánuje rozšíření své pracovní síly po celém světě o dva tisíce lidí. Chce tak proniknout na nové trhy a posílit svou pozici ve stále sílící válce o talenty ve svém oboru. Na svých webových stránkách v současné době inzeruje 2076 volných pozic, což je šestkrát více než před rokem a půl. Uvedla to agentura Reuters.

Google už má více než 23 tisíc zaměstnanců

Nábor nových pracovníků jde ruku v ruce s více než dvaceti letošními akvizicemi, díky nimž měl Google ke konci září více než 23 tisíc zaměstnanců po celém světě. Od začátku roku je to nárůst o 18 %.

Noví zaměstnanci budou inženýři, ale i právníci

Většina nabízených pozic je určena pro techniky a obchodníky a představuje práci na plný úvazek. Asi 50 pozic pak čeká na právníky. Téměř polovina z dvou tisícovek obsazovaných míst je v USA. Více než 50 nových zaměstnanců Googlu pak bude pracovat v Číně, aby zde posílili povědomí a využívání největšího světového intrenetového vyhledávače.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz