Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Hledají se řidiči. Značka: ihned!

Tipy a články: Hledají se řidiči. Značka: ihned!

Českým dopravním firmám nyní chybí zhruba pět tisíc řidičů velkých nákladních aut a autobusů, jak oznámilo sdružení Česmad Bohemia.

23. 10. 2014

↑ Dopravní firmy hlásí málo řidičů. Šance pro vás!

» Řidič – nabídky práce

Firmy odříkají zakázky

Nedostatek profesionálních řidičů je tak vážný, že dopravní firmy musejí odmítat zakázky. Podle mluvčího Česmadu Martina Felixe chtěly některé společnosti pořídit nové vozy. Protože je ale nemá kdo řídit, nákup odloží a zájem zákazníků o dopravu odřeknou.

Jak se stát profi řidičem?

„Uvědomujeme si, že získat patřičné řidičské oprávnění, průkaz profesní způsobilosti a vůbec zjistit, co všechno profese řidiče obnáší, není nijak jednoduché. Nabízíme proto všem zájemcům pomocnou ruku. Naše dceřinná firma Institut silniční dopravy pomůže adeptům řidičského povolání získat všechny potřebné informace,“ řekl Vojtěch Hromíř z Česmadu.

Stát se profesionálním řidičem skutečně není jednoduché, jak si můžete přečíst v tomto článku. Na druhou stranu – kdo do vzdělání a pořízení všech oprávnění investuje, má práci skoro vždy jistou.

Prace.cz

Kam dál?

Řidič – nabídky práce

Jak se stát profesionálním řidičem

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz