Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Hokejka Jaromíra Jágra pomůže postiženým najít práci

Tipy a články: Hokejka Jaromíra Jágra pomůže postiženým najít práci

Podepsaná hokejka Jaromíra Jágra, míč fotbalisty Petra Čecha nebo tričko nejrychlejšího sprintera planety Usaina Bolta s jeho vlastnoručním autogramem. Tyto a další předměty slavných lidí nebo netradiční zážitky pomohou vytvořit nová pracovní místa pro zdravotně postižené v Česku.

9. 9. 2013

↑ Projekt Srdcerváči se rve za lepší podmínky pro hendikepované.

Sbírka na nová pracovní místa

Dnes totiž startuje kampaň Srdcerváči, což je hodně netradiční veřejná sbírka s cílem pomoci zdravotně postiženým lidem uchytit se na trhu práce. Na webu Srdcerváčů si kdokoliv může koupit zajímavé předměty slavných lidí nebo netradiční zážitky. Ceny začínají už na 155 korunách. Výtěžek se poté použije na tvorbu nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením.

Co si můžete například koupit?

Komentátorem fotbalového zápasu nanečisto v profi studiu – 1000 Kč
Rolbou po sjezdovce ve Špindlerově Mlýně – 1500 Kč
Dvouhodinová prohlídka spalovny Malešice – 200 Kč
Román Třetí přání s podpisem autora Roberta Fulguma – 1077 Kč
Na chvilku popelářem – 400 Kč
Jak se ručně ohýbá dřevo? Prohlídka v továrně TON – 200 Kč
CD „Dotek lásky“ s podpisem Karla Gotta – 615 Kč
Podepsané startovní číslo lyžařky Šárky Záhrobské – 465 Kč
Prohlídka nulového reaktoru v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži – 250 Kč
V zákulisí pořadu Na stojáka s Karlem Hynkem -2000 Kč

Na portálu Aukro.cz pak lidé mohou v prvních 5 týdnech kampaně dražit ty nejvzácnější věnované předměty – například podepsanou hokejku Jaromíra Jágra nebo knihu Ztracený symbol od Dana Browna s podpisem autora.

Větší šance pro zdravotně postižené

Kromě netradičního zážitku nebo zajímavého dárku pro své blízké získáte díky Srdcerváčům i dobrý pocit – že jste pomohli těm, kteří to opravdu potřebují. Na využití peněz bude dohlížet Národní fond pro podporu zaměstnanosti osob se zdravotním postižením, který kampaň spolupořádá. „V roce 2012 podle Českého statistického úřadu z 896 tisíc osob s postižením pracovalo jen 489 tisíc. Srdcerváči to chtějí změnit,“ říká Hana Potměšilová, ředitelka fondu.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz