Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak bojovat proti únavě?

Tipy a články: Jak bojovat proti únavě?

Říká se, že jsme jen tak staří, jak se cítíme. Co když se ale cítíme staří, unavení a vyčerpaní? Zejména po dosažení středního věku je únava běžnou záležitostí, přesto však existují způsoby, jak se únavy poměrně snadno zbavit a „omládnout“. Nejprve je třeba vyloučit zdravotní problémy. Únava může být důsledkem nemoci nebo užívání některých léků. Cítíte-li dlouhodobou únavu, začněte návštěvou lékaře.
Hýbejte se a spěte
Člověk, který je unavený, zřídka nadšeně přistupuje ke cvičení. Právě fyzická aktivita však prokazatelně zvyšuje hladinu energie a přispívá k celkově vyšší kvalitě života. K posílení energie, ale i sebedůvěry, může dle aktuálních výzkumů výrazně přispět například jóga.
Správně jezte a pijte
Pijte dostatek vody. Dehydratace vyčerpává i při jednoduché práci, navíc oslabuje pozornost a soustředění. Podobně je tomu také s nedostatkem spánku. Držte se proto svých tělesných hodin. Jezte hodně ryb, které obsahují důležité omega 3 kyseliny. Trpíte-li nadváhou, snažte se zhubnout. Jezte častější a menší porce vyváženě stravy.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz