Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak co nejlépe vycházet s kolegy

Tipy a články: Jak co nejlépe vycházet s kolegy

Chcete-li dobře vycházet s kolegy na pracovišti, začněte tím, že si budete dávat pozor na jazyk. To, jak něco řeknete, je důležitější než to, co řeknete. Když se proto dostanete do obtížné situace, držte se pravidla vždy říkat méně, než si myslíte. Buďte také obezřetní v tom, co slibujete ostatním. Nejkratší cesta ke ztrátě důvěry vede právě přes neschopnost nebo neochotu plnit sliby.

– Buďte k ostatním příjemní a podporujte je. Nikdy nevynechejte příležitost, jak ukázat laskavost a povzbudit.

– Zajímejte se o ostatní. Projevujte upřímný zájem o to, co je baví, o jejich rodinu i problémy.

– Buďte veselí. Nejen, že se pak ostatní budou ve vaší přítomnosti cítit dobře, ale budete se tak cítit i vy.

– Udržujte otevřenou mysl. Nehádejte se, diskutujte.

– Řešte jen své vlastní zlozvyky. Nezapojujte se do diskusí o zlozvycích druhých. Nenechte svůj život řídit pomluvami.

– Buďte opatrní na city druhých. Humor na úkor druhých nestojí za ztrátu jejich důvěry. Navíc se vám může vrátit, když to budete nejméně čekat.

– Nevěnujte pozornost tomu, co o vás říkají. Uvědomte si, že lidé, kteří vás pomlouvají, většinou nemají potřebné informace. Nechte za sebe mluvit činy.

– Nestresujte se tím, jakého uznání se vám má dostat. Dělejte to nejlepší, co dokážete. Obavy o uznání jen zbytečně posilují stres.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz