Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Sotva jste nastoupili a chcete dovolenou? Je to možné

Tipy a články: Sotva jste nastoupili a chcete dovolenou? Je to možné

Zaměstnavatelé nejspíš nebudou nadšeni, když je ve zkušební době požádáte o dovolenou. I když na ni máte po splnění určitých podmínek nárok, platí nepsané pravidlo, že ve zkušební době se dovolená nebere. Život je však nevyzpytatelný a může se stát, že budete potřebovat volno i během zkušebky. Za jakých podmínek je to možné?  

Kdy vzniká nárok na dovolenou?

Nárok na dovolenou vám vznikne, pokud jste u nového zaměstnavatele odpracovali alespoň čtyřnásobek týdenní pracovní doby. Jinak řečeno, na dovolenou ve zkušební době máte nárok, když máte za sebou nepřetržitý pracovní poměr v délce alespoň čtyř týdnů. Vypočítává se z poměrné části kalendářního roku.

Příklad:

Pokud jste nastoupili do nové práce 1. listopadu 2022, budete si moct vzít poměrnou část dovolené nejdříve v prosinci. 

Nárok na dovolenou se zaokrouhluje na celé hodiny nahoru. Svůj nárok si vypočítáte snadno i sami pomocí vzorečku:

1 : 52 × odpracované týdny × stanovená týdenní pracovní doba × roční výměra dovolené v týdnech

Při plném úvazku se stanovenou týdenní pracovní dobou 40 hodin budete mít po odpracování prvních čtyřech týdnů nárok na 13 hodin dovolené. Pokud jste u zaměstnavatele, který dává svým zaměstnancům týden volna navíc (což je 200 hodin dovolené za rok), zvedne se vám dovolená na 15 hodin. 

U polovičního úvazku (20 hodin týdně) při pětitýdenní dovolené za rok vám vznikne po prvním měsíci nárok na 8 hodin dovolené. 

Upozornění: Při čerpání dovolené ve zkušební době se vám o dny volna prodlouží zkušební doba.

Domluvit se můžete i na dřívější dovolené

Po dohodě se zaměstnavatelem si však můžete dovolenou vybrat i před vznikem nároku. Nejčastěji k tomu dojde, když máte dopředu zaplacenou dovolenou a podaří se vám plácnout si s novým zaměstnavatelem i s touto podmínkou. Můžete na nové místo nastoupit a třeba po týdnu v práci odjet na týdenní dovolenou. Podle zákoníku práce § 217, odst. 2 vám může dát zaměstnavatel dovolenou, pokud u vás předpokládá, že podmínky nutné pro čerpání dovolené splníte v průběhu kalendářního roku nebo do konce pracovního poměru.

Kdybyste v práci po dovolené skončili dříve a ukázalo se, že jste čerpali dovolenou, na kterou jste neměli nárok, strhnou vám přečerpanou dovolenou ze mzdy či platu. Pokud byste dostali málo a dovolená by se vám neměla z čeho strhnout, vznikl by vám dluh, který byste museli zaplatit.

Dřívější ukončení zkušební doby

O poměrnou část dovolené nepřijdete, ani když skončíte v práci před uplynutím zkušební doby. Nevyčerpané hodiny dovolené, na které vám vznikl nárok, si po dohodě se zaměstnavatelem vyberete před koncem pracovního poměru nebo vám ji zaměstnavatel proplatí.

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz