Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak napsat životopis, když jste kurýr

Tipy a články: Jak napsat životopis, když jste kurýr

Kurýrů, kteří kolem vás proplují v autě, na kole nebo na skútru, teď firmy hledají spoustu. Co je potřeba mít v životopise, abyste se o tuto pozici mohli ucházet?

26. 10. 2015

Úsměv, prosím!

Kurýr je dnes jednou z nejžádanějších pozic. Možná vás překvapí, že firmám dnes kromě toho, jestli máte příslušné řidičské oprávnění, záleží i na tom, zda se dokážete usmát.

„Kurýr je mnohdy jediná tvář firmy, kterou zákazník vidí. Kurýr by proto měl být komunikativní, plný energie a vždy s úsměvem od ucha k uchu. Hlavním úkolem kurýra totiž je, aby zákazník dostal svou zákazku včas a od sympaťáka,“ říká Lenka Miess, personální ředitelka v logistické společnosti DPD.

Co a kdy jste vozili?

Pravda, úsměv si do životopisu asi „nenapíšete“ – ale určitě jím můžete oslnit na osobním pohovoru.  Ještě než k setkání dojde: jaké zkušenosti budou personalisty zajímat ve vašem životopise?

„Pokud už máte zkušenosti z oblasti logistiky, uveďte je. Nejen název firmy, ale i jakým vozidlem, v jakém kraji, jak dlouho a hlavně co jste přepravovali,“ radí Lenka Miess.

Praxe v oboru však podle ní není hlavním kritériem, jak místo kurýra získat. „Důležitější je pro nás zkušenost a záliba v řízení, orientace v terénu a umění přijmout fakt, že dodávka bude tak trochu vaším domovem,“ vysvětluje personalistka.

V životopise uchazeče si ráda přečte i zajímavosti o něm, třeba zkušenosti s jízdou na dlouhé tratě (byť se jednalo o víkendové cesty na chatu) nebo počet dosud naježděných kilometrů.

» Práce kurýra: čerstvé nabídky z celé ČR

V dodávce i na kole

  • Co všechno mohou kurýři rozvážet? Zásilky z eshopů, poštovní balíky, různé zboží (od drobností až po pračky a nábytek), firemní dokumenty nebo obědy lidem do kanceláří.
  • Kurýři jezdí autem, dodávkou, na skútru nebo šlapou na kole – některé firmy si pak přímo do inzerátu píší, že vlastní dopravní prostředek je výhodou.
  • Jaké vlastnosti a zkušenosti je třeba pro tuto práci mít a co se bude hezky vyjímat v životopise? Určitě je to dobrá orientace po městě (nebo obecně v terénu), spolehlivost, komunikativnost a přiměřená fyzická zdatnost. Na čem firmám obvykle naopak vůbec nezáleží, je dosažené vzdělání.

Jiří Kocourek

Kam dál?

Práce kurýra: čerstvé nabídky z celé ČR

Jak vylepšit životopis, když jste řidič

Chci dát výpověď. Co je k tomu potřeba?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz