Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak překonat odpolední útlum

Tipy a články: Jak překonat odpolední útlum

Mnoho lidí bojuje v práci s odpolední únavou, kdy ztrácejí energii, nedokáží se soustředit a získávají pocit, že nevydrží v bdělém stavu do konce pracovního dne. Tento problém navíc často umocňuje nedostatek spánku v noci. Nejčastěji jej řešíme šálkem kávy nebo čokoládovou tyčinkou. Existují však zdravější způsoby.

– Pohyb. Vstaňte od pracovního stolu a projděte se. Krátká změna prostředí vás probudí. Je-li to možné, naplánujte si na dobu svého „útlumu" pochůzky, které byste stejně museli vykonat.

– Smích. Nemáte-li čas odejít z kanceláře, stejně vstaňte a prohoďte pár slov s kolegy. Smích vám dodá energii.

– Kancelářská jóga. Za stálého sezení u stolu zvedejte ruce přímo nad hlavu, velmi rychle tleskejte dlaněmi a rychle se nadechujte a vydechujte. Toto cvičení opakujte tak dlouho, dokud můžete, nebo dokud si vás nevšimne okolí.

– Zdravá strava. Stravování hraje velmi důležitou roli v tom, jakou hladinu energie si dokážete udržet v průběhu celého dne. Jedním z nejlepších léků na odpolední únavu je zdravá snídaně.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz