Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak se pozná špatný šéf? 5 typů vedoucích, pod nimiž je peklo pracovat

Tipy a články: Jak se pozná špatný šéf? 5 typů vedoucích, pod nimiž je peklo pracovat

Mít nadřízeného, který umí rozdávat nejen úkoly, ale také správně motivovat a oceňovat zaměstnance, je výhra. Bohužel takové štěstí nemá každý. Nikdo není dokonalý a všichni máme své mouchy. I naši nejvyšší. Ale co je moc, to je příliš. Jak poznáte, že vás v práci dusí šéf, který svou roli nezvládá? 

Nemá zájem

Takový člověk se stal šéfem spíš náhodou. Anebo kdysi měl zápal, ale teď už vyhořel. Nejeví příliš zájem o své lidi, ani o jejich pracovní problémy. O výsledky jenom v případě, že to chtějí ti nahoře. Spoustu věcí nechává vyhnít nebo vyšumět. Brzy se pod ním proto začnou rodit samozvaní šéfové, kteří využijí slabosti a nezájmu vedoucího o řízení, a budou se snažit převzít jeho kormidlo. Pracovat v kolektivu, kde vládne anarchie, je velmi stresující. Navíc je takový přístup nakažlivý a může prostoupit celý tým. S rezignací lze těžko něco dělat. Nejlepší je zkusit se přesunout do jiného oddělení nebo do úplně jiného zaměstnání.

Uplatňuje diktátorské praktiky 

Jinak extrémním příkladem je šéf, který svoje lidi těžce deptá. Vyžaduje od nich absolutní poslušnost a na pracovišti zavedl vojenské pořádky. Bez jeho vědomí si nesmí zaměstnanec dojít ani na WC. Od podřízených čeká vysoké pracovní nasazení bez ohledu na to, jestli je nebo není pracovní doba. Takovému šéfovi je ukradené, že máte kromě práce vlastní život a rodinu. Nečekejte, že vás jen tak z práce omluví, když vám onemocní dítě. Jeho metody mohou zvýšit pracovní výkony, ale většinou je tomu tak pouze dočasně. Lidé potřebují k dlouhodobější chuti do práce jiné věci, než je bič. Povzbuzení, pochvalu, motivaci. Pod diktátorských šéfem nikdo dlouho nevydrží. A proč taky.

Bojí se něco rozhodnout

Chce udělat všechno správně, aby mu potom nemohl nikdo nic říct. Problémem je, že se nedokáže rozhodnout, co je a co není správné. A tak všechno dokola zvažuje nebo raději od konečného řešení uteče. Čekat od něj, že rychle rozhodne, který produkt se musí vyřadit z nabídky, nebo jak změnit nevyhovující pracovní postup, je utopie. Nejhorší je, když šéfova nerozhodnost dopadá v podobě nesplněných nebo nesplnitelných termínů na hlavy podřízených. V takovém případě je dobré třeba prostřednictvím písemné komunikace dokázat, že jste v tom nevinně. A hledat si jiného šéfa.

Poslušná loutka 

Vedoucí, který nechá svoje lidi ve štychu, jen aby se zalíbil svým šéfům, je také obtížná varianta nadřízeného. Jde mu hlavně o to, aby si vybudoval směrem nahoru obraz schopného šéfa. Svůj tým před nadřízenými nechrání a nezastane se ho. Jestliže chce vedení lepší ekonomické výsledky nebo ušetřit, poslušně plní rozkazy, i když jsou požadavky nesmyslné. Nebude vyjednávat a hledat vhodné řešení pro své lidi i pro firmu. Bude se snažit udržet co nejnižší mzdy i další náklady, aby se zalíbil a udržel si vedoucí místo. Schopní lidé pod takovým šéfem těžko zůstanou. Tak pod ním nezůstávejte. 

Přivlastňuje si cizí úspěchy

Máte nad sebou ambiciózního šéfa, který chce být pro všechny nejschopnějším manažerem?  Proč ne, v práci jde především o výsledky. Pokud si však šéf začne přivlastňovat úspěchy ostatních a chlubí se cizím peřím, je to špatně. Někdy může být otázka autorství sporná, nakonec je to šéf, kdo zadává úkoly a dohlíží na ně, ale pokud se něco opravdu povede, měl by šéf svoje lidi vyzdvihnout. Tvrdě makat na zlepšováku a pak vidět, jak za něj dostává pochvalu někdo jiný, je frustrující a demotivující. Nebojte se v takovém případě své zásluhy zdůraznit, aby se o nich vědělo. A příště je ideálně uplatněte pod jiným nadřízeným. 

Nelepší se to? Čas na změnu

Poznáváte v charakteristikách špatných šéfů toho svého? Jestliže chodíte z práce dlouhodobě otrávení a nevidíte naději, že by se situace měnila k lepšímu –⁠ stávající šéf se poučil a měl snahu se zlepšovat nebo se schyluje k jeho výměně, zkuste se poohlédnout po práci pod někým jiným. Změna je život, tak proč si nenajít lepší zaměstnání, kde budete spokojenější. Zvlášť v současné době, kdy je tolik volných míst. 

Využijte příležitost a prohlédněte si nabídky na webu Prace.cz.

 

 

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz