Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak se rekvalifikovat na kadeřnici

Tipy a články: Jak se rekvalifikovat na kadeřnici

Chcete se stát kadeřnicí? Poradíme, co se vám pro úspěšné zvládnutí rekvalifikace a start v novém oboru bude hodit.

Jak dlouho kurz trvá?

Pokud máte základní vzdělání, trvá rekvalifikační kurz 600 vyučovacích hodin (asi půl roku). Pro zájemce se středoškolským vzděláním (libovolný výuční list nebo maturita) kurz trvá 300 hodin.

Co je náplní kurzu?

Kurz má teoretickou a praktickou část. Nejprve se obecněji seznámíte s kadeřnickými postupy a pomůckami. Lektor vám osvětlí i trendy ve stříhání a péči o vlasy. V praktické části kurzu si budete trénovat stříhání, barvení, foukání a česání. Naučíte se různé dámské i pánské střihy pro všechny délky vlasů, zvládnete melírování, barvení, foukání, společenské účesy atd.

Kolik rekvalifikace stojí?

Kadeřnické kurzy patří k těm finančně náročnějším. Obvyklé cenové rozmezí je 15 až 30 tisíc korun za kurz. Ceny se ale liší podle školy a regionu a také podle délky kurzu (viz bod 1). Pokud jste registrováni na úřadě práce, zjistěte si, jestli máte nárok, aby vám rekvalifikaci proplatil stát.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz