Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak se rekvalifikovat na kosmetičku

Tipy a články: Jak se rekvalifikovat na kosmetičku

Co potřebujete, abyste úspěšně prošli rekvalifikací na kosmetičku a mohli toto povolání začít vykonávat?

Rekvalifikační kurz kosmetička

Pokud jste se rozhodli naplno věnovat zálibě v kosmetice a vydělávat si jako kosmetička, bez osvědčení to nepůjde. K získání živnostenského oprávnění totiž potřebujete buď vyučení v oboru nebo projít rekvalifikačním kurzem.

Jaké musím mít vzdělání a zkušenosti?

Rekvalifikaci na kosmetické služby si může udělat kdokoliv. Máte-li jakoukoliv střední školu, čeká vás kurz v délce 300 hodin. Pokud jste dokončili jen základní vzdělání, vzdělávání zabere 600 hodin. V kurzu se naučíte rozeznat jednotlivé typy pleti, ošetřovat je a líčit.

Kdo platí rekvalifikaci?

Při výběru kurzu si ověřte, že je akreditovaný ministerstvem školství. Kurz zakončíte složením odborné zkoušky. Pokud patříte mezi uchazeče o práci evidované na úřadě práce, máte nárok na úhradu rekvalifikace od státu.

Kosmetika je vázaná živnost

Kosmetika patří mezi takzvané vázané živnosti. K získání živnostenského oprávnění musíte doložit svou kvalifikaci, například osvědčení o rekvalifikaci nebo výuční list.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz