Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak se stát elektrikářem

Tipy a články: Jak se stát elektrikářem

Zkušené a šikovné techniky firmy potřebují stále. Nemůžete sehnat práci ve svém oboru a láká vás elektřina? Rekvalifikujte se na elektrikáře. Podívejte se po možnostech vzdělávání ve vašem kraji.

Rekvalifikační kurz elektrikář

Do kurzu pro elektřikáře se nemohou přihlásit lidé, kteří mají pouze základní vzdělání. Minimálním vstupním požadavkem je výuční list, klidně i z jiného, nepříbuzného oboru. Rekvalifikační kurz trvá kolem 300 hodin a obsahuje teoretickou i praktickou část. Při výběru kurzu si předem zjištěte, jestli má akreditaci ministerstva školství.

Co se na kurzu naučím?

Naučíte se instalovat, opravovat, udržovat a kontrolovat elektrické rozvody a různá elektrozařízení pro domácnosti i průmysl. Absolventi mohou pracovat jako elektromontéři, montéři rozvodných sítí, stavební elektrikáři, provozní elektrikáři, revizní technici a podobně.

Zkrácené dálkové studium

Lidé, kteří mají minimálně výuční list, se mohou přihlásit i na zkrácené dálkové studium pro elektrikáře. Nabízejí jej různé střední školy po celé ČR. Zkrácené studium trvá 1 až 3 roky, záleží na škole a specializaci studia. Výuka probíhá obvykle jednou týdně, takže se dá zvládnout i při zaměstnání.

Podnikat jako elektrikář

Kdo chce pracovat jako elektrikář sám na sebe, musí nejprve získat živnostenské oprávnění. To pro elektroprofese se jmenuje „Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení“ a spadá do řemeslných živností. Na živnostenském úřadě musíte doložit doklad o absolvovaném vzdělání  a zpravidla také potvrdit, že máte za sebou nejméně rok praxe v oboru.
Práce.cz

Kam dál?

Rekvalifikace ve vašem kraji

4 firmy, které teď hledají stovky techniků

Rekvalifikujte se: truhlář, nábytkář

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz