Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak si můžete přivydělat prací v domácnosti

Tipy a články: Jak si můžete přivydělat prací v domácnosti

PR ČLÁNEK

Každý z nás někdy řeší, že by se hodilo pár korun navíc. Co třeba hlídat děti, doučovat nebo uklízet v domácnostech? Na to přece nepotřebujete žádné investice, ani se nic zdlouhavě učit. Pomocí v domácnosti můžete vydělávat prakticky okamžitě.

13. 4. 2017

Hlídáním dětí nebo úklidem si můžete přivydělávat i dlouhodobě.

Výpomoc se hodí

Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze. Zřejmě proto stále více Čechů hledá někoho, kdo za ně vyřídí drobné, ale nezbytné úkoly v domácnosti. A samozřejmě to není zadarmo. Co tedy třeba hlídat děti, pomáhat seniorům, doučovat nebo uklízet v domácnostech?

Nepotřebujete žádné vstupní investice do nářadí, pomůcek nebo jiného náčiní, není nutná ani žádná specializace nebo předchozí zkušenosti. Navíc abyste si našli první klienty, není potřeba nikam chodit, volat nebo zvonit na dveře: „Dobrý den, nechcete pokosit trávník?“

Jak začít?

V dnešní době je nejjednodušší zveřejnit svůj profil na internetu. Existuje spousta webstránek, kde vás mohou objevit lidé, kteří pomoc potřebují. Na některých webech se můžete registrovat zdarma, jinde za poplatek,jiné si účtují procenta z vaší vydělané odměny.

Platformou, která je pro pomocníky v domácnosti zcela zdarma a nebere žádnou provizi, je třebaDomelie.cz. Stačí mít jenom jasno v tom, co vás baví a kde jsou vaše silné stránky, které můžete zpeněžit.

1. Umíte to s dětmi? Hlídejte

Také máte známé, kteří si pravidelně lámou hlavu nad tím, kdo spolehlivý jim v případě potřeby pohlídá dítě? Pokud vám péče o děti nedělá problém, jste zodpovědní, umíte si je získat a zároveň udržet autoritu, vydělejte si hlídáním. Získáte průměrně 125 Kč za hodinu.

Je jen na vás, jak moc se chcete hlídání věnovat. Někteří rodiče potřebují pomoc příležitostně, například pokud musí něco vyřídit nebo dítě onemocní a nemohou s ním zůstat doma. Mnoho rodin však hlídáním nahrazuje školky a hledají dlouhodobé celodenní hlídání. Náklady na práci nejsou žádné – hlídání většinou probíhá v domácnosti rodiny, a pokud byste dítěti museli něco koupit, rodiče to proplatí.

2. Zpeněžte své vědomosti

Na základní škole jste spolužákům za sladkosti psali úlohy z matematiky? I v dospělosti se dá vědomostmi vydělat, a přitom vůbec nemusíte mít pedagogické minimum. Doučování nehledají jen rodiče školáků, kteří potřebují vytáhnout známky. Podobnou pomoc využívají i maturanti nebo studenti před blížícími se zkouškami a státnicemi. A velkou skupinu klientů tvoří i dospělí, kteří se chtějí ve volném čase rozvíjet.

Pokud ovládáte cizí jazyk, školní předmět nebo hru na hudební nástroj, seženete na internetu studenty poměrně snadno. Doučováním si můžete vydělat průměrně 200 Kč za hodinu. Navíc doučování obvykle není pouze jednorázová služba, takže díky pravidelným lekcím si můžete zabezpečit dlouhodobý výdělek.

3. Jste systematičtí? Uklízejte

Ukázkový pořádek ve vaší domácnosti je pro vás naprostý základ a dokonce vás to i baví? Potom máte výborné předpoklady na to, abyste svou šikovností pomohli i někomu jinému a vysloužili si za to odměnu. Úklidem si můžete vydělat průměrně 135 Kč za hodinu.

Uklízení domácnosti je pro stále více lidí nezbytností, které se snaží zbavit. A nemáme na mysli pouze nárazový úklid před velkou rodinnou oslavou nebo před svátky. Neustále přibývá klientů, kteří hledají pravidelný úklid, většinou jednou týdně. Nákladů na práci se nemusíte obávat, jelikož čisticí prostředky a náčiní by měl zajistit majitel domácnosti. Vyzkoušejte to a přivydělejte si úklidem.

4. Ulehčete život starším lidem

Možná to zní zvláštně, ale i obyčejná pomoc s drobnými úkony může fungovat jako přivýdělek. To když se rozhodnete pomáhat seniorům nebo ZTP pacientům. Ti často potřebují pouze sejmout břemeno náročnějších činností a mít chvíli společnost.

Péčí o seniory a ZTP si vyděláte průměrně 145 Kč za hodinu. Někteří důchodci potřebují jen více či méně pravidelné návštěvy a pomoc s jednoduchými úkony, což jim vynahradí nepřítomnost rodinných příslušníků. Náročnější klienti vyžadují stálou péči a hledají výpomoc „na směny“.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz