Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak vylepšit životopis, když jste skladník

Tipy a články: Jak vylepšit životopis, když jste skladník

Firmy právě teď potřebují šikovné skladníky. Na Prace.cz najdete přes 2000 nabídek z celé republiky. Co se vyplatí napsat do životopisu, aby vás pozvali na pohovor?

16. 9. 2015

Co umíte?

Hodně lidí píše životopis tak, že připomíná spíš statistickou ročenku. Personalista se dozví, kde uchazeč předtím pracoval a jak dlouho, ale to je víceméně vše. O tom, co reálně umí a jaký  je, získá jen mlhavou představu.

Neposílejte proto jeden univerzální životopis na všechny pozice. Životopis vždy upravte na míru požadavkům v konkrétním inzerátu.

Požadavky firem na skladníky se totiž velmi liší. Někde chtějí člověka, který má průkaz na vysokozdvižný vozík (VZV), jinde zase potřebují uchazeče, který dělal ve skladu s elektronikou, autodíly nebo zdravotnickými potřebami. Máte právě s tímhle zkušenost? Tak ať je to z vašeho životopisu poznat na první pohled.

Tři věty, kterými se odlišíte

Napište na samý začátek životopisu, ještě nad osobní údaje, tři věty o sobě. Personalista si udělá obrázek o tom co nabízíte. Jak na to?

V inzerátu píší: Hledáme skladníka. Náplň práce: nakládání kamionů pomocí VZV, manipulace se zbožím, kontrola příchozích a odchozích zásilek.

Vaše tři věty v úvodu životopisu: Nabízím šest let praxe v oboru. Od roku 2010 mám průkaz na vysokozdvižný vozík. Pracoval jsem ve speditérské společnosti, mám i zkušenosti z velkoskladu.

Vidíte sami, že proti klasickému: „leden 2010 –  březen 2012: Skladník v dopravní společnosti“ je to obrovský rozdíl.

Další tipy:

  • Nepravdivé údaje do životopisu nepatří! Když píšeme, že máte životopis vždy upravit na míru konkrétnímu inzerátu, nemyslíme tím, abyste lhali. Pište jen o reálných zkušenostech. Kouzlo je v tom vypíchnout to podstatné hned nahoru.
  • Náplň práce i odpovědnost. U jednotlivých pracovních zkušeností napište ve třech až čtyřech odrážkách náplň práce a za co jste zodpovídali. Například: práce s vysokozdvižným vozíkem, práce se čtečkou, údržba skladu, inventura.
  • Zmiňte v životopise i své osobní vlastnosti. Nápovědu opět získáte  v konkrétním inzerátu: chtějí člověka pečlivého, spolehlivého, s organizačními dovednostmi? Pokud to splňujete, napište to.

Obvyklé požadavky na skladníky

  • Většinou stačí výuční list
  • Trestní bezúhonnost
  • Ochota pracovat na směny
  • Často chtějí průkaz na VZV
  • Základy práce na počítači

O kolik si říct na pohovoru?

Nabízené platy skladníků se samozřejmě liší. Celorepublikový průměr se pohybuje kolem 17 000 Kč hrubého měsíčně. Chcete bližší přehled? Vyplňte tento anonymní dotazník a zjistěte, kolik berou lidé na stejné pozici ve vašem regionu.

Prace.cz

Kam dál?

Nabídky práce pro skladníky

Jak rychle najít práci

Kolik dostanete čistého?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz