Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat

Tipy a články: Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat

  • 13. 3. 2018

Kalendář už jsme přetočili na březen a jaro se blíží mílovými kroky. Teplejší počasí a delší dny znamenají i více příležitostí si vydělat. Jaké práce a brigády si můžete na jaře najít?

1. Stavebnictví

» 8 900 nabídek práce

Stavebnictví na jaře a v létě ožívá. Firmám přibývají zakázky a kromě lidí na hlavní pracovní poměr potřebují najít i brigádníky a různé výpomoci. Co je zajímavé, tak stavební společnosti celkem ochotně zveřejňují plat už v inzerátu.

  • Stavební firmy na jaře hledají: jeřábníky, stavbyvedoucí, montéry, stavební dělníky, elektrikáře, techniky a další profese.

2. Gastronomie a pohostinství

» 7 800 nabídek práce

Hospody, restaurace a bary se připravují na novou turistickou sezónu. Ve městech se zase objeví zahrádky a různé stánky s občerstvením. Podnikatelé v pohostinství proto budou nabírat spoustu lidí: na stálé pracovní úvazky, výpomoci i brigády.

  • Hospody a restaurace na jaře hledají: číšníky, servírky, kuchaře, výpomoc do kuchyně, výpomoc s výdejem jídla, pracovníky na úklid.

3. Služby

» 3 500 nabídek práce

Pokud si na jaře potřebujete rychle vydělat na klasický pracovní poměr nebo na brigádě, služby jsou tím pravým oborem. Na spoustu pozic ani nepotřebujete nějaké zvláštní vzdělání nebo praxi. Můžete třeba roznášet noviny, uklízet kanceláře, pomáhat montovat nábytek nebo hlídat budovy.

  • Ve službách firmy na jaře hledají: řidiče, prodavače, strážné, plavčíky, kurýry, doručovatele, pracovníky úklidu, výpomoc na recepce.

4. Zemědělství a lesnictví

» 1 500 nabídek práce

Tohle může být příjemná práce na vzduchu a v přírodě. Ne každého láká prosedět sezónu v klimatizované kanceláři. Na jaře přivítají nové kolegy a brigádníky třeba zemědělské a lesnické firmy nebo zahradnická centra. Také města v tomto období shánějí pomocníky, kteří se postarají o trávníky a stromy.

  • Zemědělské firmy na jaře hledají: údržbáře, opraváře zemědělských strojů, zahradníky, lesní dělníky, traktoristky, řidiče, zootechniky.

5. Cestovní ruch a ubytování

» 1 400 nabídek práce

Nejvíce příležitostí na vás čeká v turisticky zajímavých městech a lokalitách. Najít si můžete práci na sezónu nebo brigádu na pár dní. Co třeba provádět návštěvníky na zámku?

  • Hotely a cestovní kanceláře na jaře hledají: recepční, pokojské, portýry, údržbáře, delegáty, prodejce zájezdů, asistenty.

» Prozkoumat jarní nabídky práce ve všech oborech

Prace.cz

Kam dál?

Kalkulačka: kolik vám dají čistého?

Za co ručíte, když podepíšete hmotnou odpovědnost

Stáhněte si vzor dohody o provedení práce

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz