Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat

Tipy a články: Jaro se blíží: kde si můžete v sezóně vydělat

Kalendář už jsme přetočili na březen a jaro se blíží mílovými kroky. Teplejší počasí a delší dny znamenají i více příležitostí si vydělat. Jaké práce a brigády si můžete na jaře najít?

13. 3. 2018

1. Stavebnictví

» Nabídka práce

Stavebnictví na jaře a v létě ožívá. Firmám přibývají zakázky a kromě lidí na hlavní pracovní poměr potřebují najít i brigádníky a různé výpomoci. Co je zajímavé, tak stavební společnosti celkem ochotně zveřejňují plat už v inzerátu.

Stavební firmy na jaře hledají: jeřábníky, stavbyvedoucí, montéry, stavební dělníky, elektrikáře, techniky a další profese.

2. Gastronomie a pohostinství

» Nabídka práce

Hospody, restaurace a bary se připravují na novou turistickou sezónu. Ve městech se zase objeví zahrádky a různé stánky s občerstvením. Podnikatelé v pohostinství proto budou nabírat spoustu lidí: na stálé pracovní úvazky, výpomoci i brigády.

Hospody a restaurace na jaře hledají: číšníky, servírky, kuchaře, výpomoc do kuchyně, výpomoc s výdejem jídla, pracovníky na úklid.

↑ Najděte si na jaře přivýdělek, firmy potřebují nejen brigádníky.

3. Služby

» Nabídka práce

Pokud si na jaře potřebujete rychle vydělat na klasický pracovní poměr nebo na brigádě, služby jsou tím pravým oborem. Na spoustu pozic ani nepotřebujete nějaké zvláštní vzdělání nebo praxi. Můžete třeba roznášet noviny, uklízet kanceláře, pomáhat montovat nábytek nebo hlídat budovy.

Ve službách firmy na jaře hledají: řidiče, prodavače, strážné, plavčíky, kurýry, doručovatele, pracovníky úklidu, výpomoc na recepce.

4. Zemědělství a lesnictví

» Nabídka práce

Tohle může být příjemná práce na vzduchu a v přírodě. Ne každého láká prosedět sezónu v klimatizované kanceláři. Na jaře přivítají nové kolegy a brigádníky třeba zemědělské a lesnické firmy nebo zahradnická centra. Také města v tomto období shánějí pomocníky, kteří se postarají o trávníky a stromy.

Zemědělské firmy na jaře hledají: údržbáře, opraváře zemědělských strojů, zahradníky, lesní dělníky, traktoristky, řidiče, zootechniky.

5. Cestovní ruch a ubytování

» Nabídka práce

Nejvíce příležitostí na vás čeká v turisticky zajímavých městech a lokalitách. Najít si můžete práci na sezónu nebo brigádu na pár dní. Co třeba provádět návštěvníky na zámku?

Hotely a cestovní kanceláře na jaře hledají: recepční, pokojské, portýry, údržbáře, delegáty, prodejce zájezdů, asistenty.

» Prozkoumat jarní nabídky práce ve všech oborech

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz